Ziņas

Sabiedrība

Muzejam jauns jumts

Raksturīga Piebalgai. Jaunpiebalgas novadpētniecības muzeja ēkai mēneša laikā meistari nomainīja niedru jumtu.Foto: Vēsma Johansone

Jaunpiebalgas novadpētniecības muzejs ticis pie jauna jumta un zedeņu žoga. “Niedru jumts savu laiku bija nokalpojis. Tiesa, mēs nezinājām, ka sūnas jātīra, ja būtu to darījuši, iespējams, vēl kādu gadu šo darbu varētu atlikt. Taču jumtā bija iemitinājušās zebiekstes un lapsenes, arī tās darīja postu jumta niedrēm,” stāsta muzeja vadītāja Vēsma Johansone. Jaunpiebalgas muzejs atrodas vietējās vidusskolas parka teritorijā senā lauku tipa celtnē ar niedru jumtu.


Tas, ka jumts būs jāmaina, bija skaidrs. Sarunā ar novadnieku Gaidi Graudiņu muzeja vadītāja ieminējās par niedru jumtu. Piebaldzēns palūdza aprēķinus un ziedoja jumta atjaunošanai krietnu summu, pašvaldība pielika savu daļu, un tagad vairākus gadu desmitus Jaunpiebalgas novadpētniecības muzeja jumtu klās niedres no Papes un Liepājas ezera. Par to gādāja meistari no firmas “Niedru jumti” Jānis Veiss un Jānis Lustiņš.

Pierasts, ka pie muzeja ir zedeņu žogs. Jaunpiebaldzēns Juris Šūtelis prot tos veidot un arī iemācījis dēlu Jāni, kurš paaicinājis talkā klasesbiedrus. Tā, paklausot tēva padomam, tapa zedeņu žogs.

“Vidusskola gatavojas salidojumam, gribas muzejā izlikt ko jaunu, jo jaunieguvumu mums ir daudz. Piebaldzēni labprāt ziedo muzejam, sniedz informāciju,” saka Vēsma Johansone.