Ziņas

Sports

Mūsu rajona olimpieši

Treneris Ilgonis Pogulis, kura audzēkņi – E. Piksons un I. Spalviņš izcīnījuši tiesības startēt Turīnā, atzīst, ka puiši ir malači.

“Trenerim vienmēr ir prieks, ja viņa audzēkņi tiek uz olimpiskajām spēlēm. Protams, viegli nebūs. It īpaši Intaram, jo pasaulē slēpošana ir ļoti augstā līmenī. Tas ir īsts vīru sports, kur nozīme ne tikai pašam sportistam, bet arī slēpēm, to sagatavošanai, medicīnai, masierim un citām niansēm. Ar mūsu resursiem grūti cīnīties par augstām vietām, bet sportists gatavs startēt atbilstoši savām spējām,” saka I. Pogulis.

Šīs nedēļas nogalē I. Spalviņš un citi Latvijas izlases slēpotāji piedalīsies Latvijas čempionātā, bet jau 2.februārī dosies uz Turīnu, lai pierastu pie augstkalnu apstākļiem.

Olimpiādē startēs arī divi treneres Ilzes Cekules audzēkņi – J. Bērziņš un G. Krūmiņa. Pati trenere piebilst – bijušie audzēkņi.

“Man tas nebija pārsteigums, ka viņi iekļuva izlasē. Abi ieguldījuši krietnu darbu. It īpaši prieks par Gerdu, kurai šis ir nozīmīgs notikums,” teica I. Cekule.

Treneri norāda, ka sportistiem jārēķinās ar olimpisko spēļu gaisotni, kas tomēr ir īpaša un atšķirīga no Pasaules kausa atmosfēras.

“Mandrāža noteikti būs, viss atkarīgs, kā viņiem izdosies tik ar to galā,” saka I. Pogulis.

I. Spalviņš startēs sprintā, 15 km distancē klasikā un 50 km brīvajā stilā. Treneris piebilst, ka labākais sniegums varētu būt garajā distancē, jo klasika nav Intara stiprā puse.

Biatlonā J. Bērziņš samērā pārliecinoši nodrošināja vietu izlasē un, kā saka I. Cekule, viņa distance būs 20 kilometri un stafete, kur Jānis, visticamāk, veiks pirmo posmu.

“Atliek vēlēt veiksmi, jo ar prognozēm biatlonā nodarboties nav prāta darbs. Varu teikt tikai to, ja biatlonisti labi šaus, rezultāts būs. Es ticu veiksmei,” teica I. Cekule.