Ziņas

Sports

Mūsu basketbolistiem sudrabs

Veiksmīgi. "Dārznieks/ Cēsu Sporta skola" LBL 3. čempionātā izcīnīja sudraba medaļas. Foto: No albuma

Latvijas Basketbola līgas 3. divīzijas finālsērija noslēgusies ar “Ezerzeme/ Rēzekne” uzvaru abās spēlēs, kas viņiem garantē čempiona titulu, bet sudraba godalgas saņēma “Dārznieks/ Cēsu Sporta skola” komanda, ko zināmā mērā var nosaukt par pārsteigumu.

Iepriekšējās sezonās komandai jau bijis viss medaļu komplekts, pērn bija tukšā sezona, šogad dārznieki atgriezušies godalgotā vietā.

Atgādināsim, ka regulāro čempionātu Cēsu komanda beidza septītajā vietā, kas izslēgšanas spēles lika sākt no astotdaļfināla. Līdz pat finālam uzvarētāju noteica divu spēļu summā. Pirmajā kārtā dārznieki pieveica “SK Rūjiena” (divu spēļu summā uzvarot ar +30), ceturtdaļfinālā pārspēja regulārā čempionāta otrās vietas ieguvējus “B Jaunpils” (+11), bet pusfinālā tika galā ar trešās vietas ieguvējiem “BK Salacgrīva” (+15).

Finālā pretī stājās “Ezerzeme/ Rēzekne”, kas regulāro turnīru beidza ceturtajā vietā. Fināls risinājās līdz kādas komandas divām uzvarām. Laikam cēsnieku spēka un veiksmes trauks bija izsmelts, jo pret rēzekniešiem neizdevās aizķerties nevienā spēlē. Pirmajā spēlē piedzīvots smags zaudējums 46:77, bet otrajā spēlē savā laukumā zaudējums 54:71. Abās spēlēs Cēsu komandā rezultatīvākais bija Reinis Rudzītis.

“Dārznieks/ Cēsu Sporta skola” treneris Viktors Brizgalovs atzīst, ka sezona noslēgta ar pozitīvām emocijām: “Protams, beigās jau gribējās to zeltu, bet laikam sudrabs bija šīs sezonas griesti. Var meklēt iemeslus, kāpēc neuzvarējām, bet tie būs tikai attaisnojumi. Rēzeknes komanda bija pelnījusi zeltu, tāpat kā mēs – sudrabu.”

Lai arī pēdējā spēlē savā laukumā piedzīvojām zaudējumu, zālē valdīja patīkami sportiska noskaņa. Bija daudz skatītāju, gan cēsnieki, gan ieradās atbalstītāji no Rēzeknes, pilns autobuss. Vīlu­šies, jādomā, nebija ne vieni, ne otri. Cēsnieku izcīnītās sudraba medaļas apliecināja, ka izslēgšanas spēles – tas ir pavisam cits turnīrs, salīdzinot ar regulāro čempionātu.
“Amatieru komandu līmenī spēles iznākumu nosaka daudz dažādu faktoru – kāds sastāvs piedalās konkrētajā spēlē, kādā noskaņojumā spēlētāji un daudz kas cits. Īpaši svarīgi, lai viss saliekas izslēgšanas spēlēs, kur būtiska koncentrēšanās katrai spēlei. Ja regulārajā čempionātā vēl var kaut ko saglābt pēc tam, cīņās par medaļām vairs neko nevar atlikt, tur katra spēle kā izšķirošā,” norāda treneris.

Regulārās sezonas otrajā pusē komandas sniegumā bija kritums, bet V.Brizgalovs atzīst, ka lūzuma punkts, kas noveda līdz medaļām, bija pēdējās divas spēles: “Bija atlikušas divas spēles, ja tajās zaudētu, paliktu ārpus izslēgšanas spēlēm. Lūzuma punkts bija spēle pret Rēzeknes komandu, kuru spējām uzvarēt, sekoja uzvara arī pret Talsu komandu, un tad jau bija sajusta īstā spēles garša, kas mūs aizveda līdz medaļām!”

Komandā spēlēja: Matīss Jaun­zems, Valters Smiltens, Audris Mihailovs, Dmitrijs Brizgalovs, Reinis Rudzītis, Dāvis Krastiņš, Rolands Eglītis, Kristaps Kirš­teins, Ģirts Logins, Dairis Put­niņš, Kaspars Jomerts, Jānis Klies­mets, Artis Ozols, Mārtiņš Milbergs, Toms Stālmans, Toms Leitis.

Treneris un komanda saka paldies līdzjutējiem, atbalstītājiem, bet vislielākā pateicība komandas menedžerim Jurim Bērziņam, kura pašatdeve un iniciatīva palīdzēja uzturēt komandu.

“Viegli strādāt, ja ir šāds atbalsts. Man kā trenerim nevajadzēja domāt par finansēm, par organizatoriskajiem jautājumiem, jo zināju, ka viss būs sakārtots. Bez Jura Bērziņa nebūtu ne šis, ne iepriekšējie panākumi,” uzsver V. Brizgalovs.