Ziņas

Sports

Mūsējie BMX braucēji iekļūst olimpiskajā vienībā

Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) dalībnieku sapulcē apstiprināta Tokijas olimpisko spēļu kandidātu BMX riteņbraukšanā Vineta Pētersones un Helvija Babra iekļaušana attiecīgi LOV sudraba un LOV jaunatnes sastāvos.

Jau esam rakstījuši, ka BMX riteņbraukšanā, tieši tāpat kā vēl daudzos sporta veidos, joprojām nav noslēgusies Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācija. Ņemot vērā, ka reālākās izredzes kvalificēties Tokijas olimpiskajām spēlēm ir četriem Latvijas BMX sportistiem – Kristenam Krīgeram, Vanesai Buldinskai, Helvijam Babrim un Vinetai Pētersonei – Latvijas Riteņbraukšanas federācija vērsās Latvijas Olimpiskajā komitejā un Latvijas Olimpiskajā vienībā ar lūgumu pārskatīt apstiprinātos LOV vasaras sporta veida sastāvus, tajos iekļaujot visus četrus BMX riteņbraucējus.

LOV dalībnieku sapulcē pieņemts lēmums saglabāt K. Krīgera, Edvarda Liberta un V. Buldinskas vietas LOV jaunatnes sastāvā, kā arī jaunatnes sastāvā uzņemt H. Babri, bet V. Pētersoni iekļaut sudraba (iepriekš B sastāvā).

Starptautiskā riteņbraukšanas federācija (UCI) publicējusi šī gada BMX sacensību kalendāru, taču skaidri kvalifikācijas nosacījumi joprojām nav sniegti. Zināms, ka ir trīs veidi, kā kvalificēties olimpiskajām spēlēm. Pirmkārt, caur Nāciju rangu, kur kvalificējas labākās 11 valstis. Šobrīd sieviešu reitingā Latvija atrodas 7.vietā, bet vīriešu konkurencē – 11. vietā.

Otra iespēja ir kvalificēties pēc individuālā ranga, un te ļoti labā pozīcijā ir V. Pētersone, kura pašreiz atrodas augstajā sestajā vietā. Sarunā janvārī viņa atzina, ka šī ir viņas iespēja, jo braucējas, kas ir pirms viņas, visticamāk, kvalificēsies caur nāciju rangu. Caur individuālo rangu olimpiskajām spēlēm kvalificēsies trīs braucējas.
Vīriešu konkurencē visaugstāk šobrīd irt K. Krīgers – 26.vieta, H. Babris – 40.

Trešais veids ir kvalificēties caur Pasaules čempionātu, kas pērn tika atcelts, lai arī olimpiskajā gadā tas nav paredzēts, zināms, ka kvalifikācija notiks vienā no Pasaules kausa posmiem. Kalendārs rāda, ka pirmie Pasaules kausa posmi plānoti vien maija sākumā, tā, visticamāk, būs pēdējā iespēja izpildīt kvalifikāciju. Bet vēl līdz tam notiks Eiropas kausi, sacensības citviet pasaulē, kur sportisti centīsies savākt punktus, lai nokļūtu Tokijas olimpiskajā spēlēs. Tiesa, atklāts ir jautājums – vai olimpiskās spēles notiks, jo skaidra atbilde vēl nav dota.