Ziņas

Sabiedrība

Mūrmuižā viesojās pārstāvji no Giterslo apriņķa

Beverīnā. No kreisās: Vilnis Lezdiņš, Klemens Karvegers, Rolfs Folkmans, Udo Huhtmans, Arturs Rudzītis, Emīls Kaužēns, Egīls Kaužēns, Egita Biša, Jānis Furmanis, Vidars Vilmuts un Ansis Niedrīte.Foto: no albuma

Valmiera un Giterslo apriņķis (Vācija) 8.septembrī apritēja 25 sadraudzības gadi. Šajā sakarā pie Beverīnas novada brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem viesojās trīs pārstāvji no Giterslo. Beverīnas novada pašvaldību pārstāvēja izpilddirektore Egita Biša, kā arī darba drošības speciālists Vidars Vilmuts un pārstāvji no novada brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandas, informēja sabiedrisko attiecību speciāliste Marija Melngārša.

Pēc viņas teiktā, ierodoties vizītē uz novadu, vācu viesi bija ieinteresēti ne tikai diskutēt par attīstību un aktualitātēm brīvprātīgo ugunsdzēsēju nozarē, bet arī apskatīt mūsu ugunsdzēsēju automašīnu un uzlabot sadarbību nākotnē, līdz ar to vizītes sākumā viesi tika iepazīstināti ar brīvprātīgiem ugunsdzēsēju darba specifiku novadā.

Viesi atzina, ka “brīvprātīgiem samaksājot par izsaukumu un nodrošinot dzīvības apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem, ir laba ideja un bāze, ar ko varētu piesaistīt brīvprātīgos, jo mēs zinām, ka Latvijā nepastāv likums, kas regulētu brīvprātīgo ugunsdzēsēju kustību no finansiālā viedokļa”.

Pārstāvji no Giterslo vēlāk devās nelielā vizītē arī pie citu novadu brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem – Ēveles, Burtnieku, Ipiķu, Naukšēnu un Dikļu.

Tās pašas dienas rītā Giterslo apriņķa landrāts Svens Georgs Adenauera kungs kopā ar Beverīnas novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Māri Zvirbuli un citiem viesiem devās sēņot. Šāda laika pavadīšanu viņi uzskatīja par ļoti ekskluzīvu procesu.

Savukārt sestdien, 9.septembrī, notika Valmieras rajona Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības kopsapulce kopā ar vācu kolēģiem, kur piedalījās arī Beverīnas novada brīvprātīgo ugunsdzēsēju pārstāvis Sergejs Melngāršs. Šajā tikšanās reizē pārrunāja par palīdzību 25 gadu garumā, par mērķiem, turpmāko sadarbību nākotnē un finansiālu atbalstu.