Ziņas

Sports

Motosportiskās kaislības “Ezerkalnos”

Sākas! Latvijas čempionāta intriģējošākais brauciens viennozīmīgi bija MX2 klasē, kur uz starta stājās visvairāk dalībnieku un kur intriga saglabājās līdz pēdējiem metriem.Foto: Jānis Gabrāns

Saulainajā svētdienā “Ezerkalnu” mototrasē aizvadīts Latvijas čempionāta trešais posms motokrosā. Sacensībās piedalījās visi labākie Latvijas motobraucēji. Diemžēl trasē doties nevarēja pērnā gada MX2 pasaules vicečempions Pauls Jonass, kurš jūlijā guva smagu traumu, un viņam sezona beigusies. Sezonas sākumā viņš šīs sacensības bija ieplānojis savā kalendārā, taču tāds nu ir sports. Taču P.Jonass bija ieradies motokrosā, lai ne tikai vērotu citus braucējus, bet arī piedalītos apbalvošanā.

“Druvai” viņš atzina, ka ir ļoti neierasti būt līdzjutēja lomā: “Atzīšos, ka nav labas sajūtas. Kad ienācu trasē, emocijas uzreiz saasinājās, bet jāpaliek kā vērotājam. Citi brauc, es nevaru, bet redzu, cik lieliski sagatavota trase. Šī trase man vienmēr patikusi, te jāmāk tehniski braukt. Tāpēc tagad jācenšas gūt sajūtas, skatoties no malas.”

* CĪŅA. Cēsnieks Kārlis Sabulis (101.numurs) distancē. FOTO: Jānis gabrāns

* CĪŅA. Cēsnieks Kārlis Sabulis (101.numurs) distancē. FOTO: Jānis Gabrāns

Jautāts, vai Latvijā aug braucēji, kuri varētu konkurēt trasē ar viņu, P. Jonass atzīst, ka par to viņam grūti spriest, bet labi braucēji esot. Viņš atzīmē cēsnieku Kārli Sabuli, kurš šogad veiksmīgi debitēja pasaules čempionātā MX2 klasē: “Arī mazākās klasēs ir gados jauni braucēji, bet šiem puišiem jāsaprot, ka tas ir tikai sākums. Ja viņš grib būt starp vadošajiem pasaulē, jauniešiem jārēķinās ar smagu darbu. Tas nav tik vienkārši, kā varbūt izskatās no malas, ir smagi jāstrādā, ļoti daudz jāziedo, jādzīvo vienam mērķim. Jāapzinās, ka šis ir smags sporta veids, kurā viens kritiens var izsist no ierindas uz ilgāku laiku, jāsaprot, ka visu laiku jau nevar būt tikai pozitīvais. Taču tieši vēlme gūt pozitīvās emocijas ir tā, kas palīdz gadījumos, kad trauma liedz startēt.”

Viņš pastāstīja, ka sezona beigusies, tikai oktobrī varēšot atsākt treniņus uz motocikla, kad arī sākšoties gatavošanās nākamajai sezonai.

Latvijas čempionātā sportisti sacentās vairākās motociklu klasēs, taču vissīvākās un aizraujošākās cīņas bija MX2 klasē, kur uz starta stājās arī cēsnieks Kārlis Sabulis no komandas “MX Moduls”. Pirms sacensībām viņš atzina, ka mājas sacensības vienmēr bijušas īpašs un ļoti atbildīgs pasākums: “Nevarētu teikt, ka esmu šajā trasē dzīvojis, taču zinu to ļoti labi! Mājas sienas – tas jau vien dod papildu motivāciju, kad zini – trases malā ir visi savējie, atbalsta mani! Mans mērķis ir parādīt savu labāko sniegumu. Būtu fantastisks dienas nobeigums, ja izcīnītu arī uzvaru!”

Taču viņam to neļāva izdarīt pasaules trases pieredzējušais Roberts Justs, kurš atgriezies ierindā pēc traumas saārstēšanas. Pirms Cēsu posma viņš norādīja, ka uz starta stāsies tikai ar vienu mērķi – uzvarēt. Tas arī viņam izdevās abos braucienos, bet uzvaras viegli nenāca. Pirmajā braucienā no starta vadībā izvirzījās K. Sabulis, pēc dažiem apļiem R. Justs spēja viņu apsteigt, taču aizbēgt neizdevās. Nepilnas sekundes laikā aiz viņa bija gan K. Sabulis, gan Tomass Šileika. Tā bija īsta cīņa katrā trases metrā līkumā, tramplīnā. Diemžēl pāris apļu pirms beigām K. Sabulis vienā no līkumiem nenovaldīja motociklu, krita, un bija skaidrs, ka cīņa par uzvaru beigusies. Viņš spēja ātri atgriezties trasē, taču abi līderi jau bija pārāk tālu, un K. Sabulim nācās cīnīties, lai nosargātu trešo vietu, kas arī izdevās.

Vēl viens cēsnieks – Ingars Asma – pirmajā braucienā finišē-ja 17.vietā.

Arī otrajā braucienā cīņa starp Sabuli un Justu bija sīva līdz pēdējam metram, taču par 0,2 sekundēm ātrāks bija R. Justs, Sabulim – otrā vieta. I. Asma finišēja 22.vietā.

Cēsu posma kopvērtējumā K. Sabulim otrā vieta, 42 punkti, un pēc trim Latvijas čempionāta posmiem viņš kopvērtējumā ir līderis ar 136 punktiem. Otrajā vietā esošais igaunis Indreks Magi Cēsīs bija sestais, viņš no līdera atpaliek par 30 punktiem.

Senioru klasē uz starta izgāja arī Jānis Mironovs, taču pirmā brauciena beigās izstājās un otrajā braucienā vairs nestartēja.

Sacensību rīkotāji bija padomājuši arī par vismazākajiem, jo notika arī skrejriteņu jeb DipDap velosipēdu sacensības trijās vecuma grupās. Visi dalībnieki saņēma diplomus, medaļas, ko pasniedza Pauls Jonass un Kristers Serģis.

Fotogaleriju no motokrosa skatieties te!