Ziņas

Sports

Motoru rūkoņa un autogrāfu kārotāju rindas

Saulainajā svētdienā mototrasē “Ezerkalni” pie Cēsīm norisinājās Latvijas čempionāta noslēdzošais posms motokrosā, kas vienlaikus bija arī Igaunijas čempionāta finālposms. Piedalījās ne tikai vadošie Latvijas un Igaunijas braucēji, bet arī sportisti no Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas.

Labvēlīgie laika apstākļi pulcēja daudzus motokrosa līdzjutējus, kuriem šī diena nelika vilties. Jau sākot ar to, ka azartiska cīņa valdīja trasē, īpaši spēcīgākajās MX1 un MX2 klasēs. Lai arī ātrākie izrādījās igauņi, atzīstamu sniegumu rādīja arī Latvijas motokrosa braucēji. Cēsnieks Kārlis Sabulis saviem līdzjutējiem atrādījās pēc pilnas programmas, startējot gan MX2 gan MX1 klasē, parādot labu sniegumu. MX1 klasē abos braucienos un posma kopvērtējumā 5.vieta. Šī pati 5.vieta viņam arī sezonas kopvērtējumā. Līdz 4.vietai pietrūka piecu punktu, līdz goda pjedestālam – deviņu.

MX2 klasē pirmajā braucienā 4.vieta, otrajā – 3., kas posma kopvērtējumā ļāva kāpt uz goda pjedestāla trešā pakāpiena. Tiesa, sezonas kopvērtējumā tikai 11.vieta, jo Kārlis Latvijas čempionātā šajā klasē nestartēja, tikai šajā – pēdējā – posmā.

Cēsu posmā vēl šajā klasē Ingars Asma ieņēma 15.vietu, bet Kārlis Bitītis – 16. Sezonas kopvērtējumā viņiem attiecīgi 10. un 20.vieta.

Senioriem 2.vietu abos braucienos un kopvērtējumā izcīnīja Jānis Mironovs.

Bez motokrosa līdzjutējiem bija vēl kāds īpašs saldais ēdiens – klāt bija pasaules čempions MX2 klasē Pauls Jonass. Vienā no braucienu starplaikiem notika oficiāla čempiona godināšana, klāt esot Latvijas Motosporta federācijas pārstāvjiem, taču līdzjutējiem bija ne tikai iespēja tuvumā aplūkot čempiona medaļu, bet arī iegūt autogrāfu un kopīgi nofotografēties. Jāteic, autogrāfu kārotāju rinda neizzuda gandrīz divu stundu garumā, un Pauls Jonass tikai rakstīja, rakstīja, rakstīja. Katrs līdzjutējs sveica viņu, vēlēja veiksmi turpmāk.

Kādā pārtraukuma brīdī izdevās čempionam pajautāt, vai kādreiz tik daudz autogrāfus nācies sniegt, un čempions atzina, ka šī pilnīgi noteikti ir pirmā reize: “Tik ilgi jau rakstu, bet cilvēki nāk un nāk. Esmu pārsteigts, ka Latvijā un te, Cēsīs, ir tik daudz manu atbalstītāju. Ir lieliski redzēt, ka mans panākums tiek šādi novērtēts, un varu teikt paldies katram, kurš man jutis līdzi visās sezonās.”

Lūgts īsumā raksturot aizvadīto sezonu, P. Jonass atzīst, ka tituls nav viegli nācis: “Šādā līmenī nekas nenāk viegli, ir smagi jātrenējas, smagi jāstrādā katru dienu, aizvadot vairākus treniņus dienā. Katrās sacensībās jābrauc ar maksimālo atdevi, tikai tā var sasniegt cerētos rezultātus. Jā, tagad ir gandarījums, ka 15 sezonās ieguldītais darbs nesis rezultātu. Apzinos, ka šis ir tikai sākums, un nākamā sezona, visticamāk, būs vēl grūtāka, jo konkurenti centīsies atņemt man titulu, bet es darīšu visu, kas manos spēkos, lai to nepieļautu un paturētu čempiona titulu arī nākamgad!”