Ziņas

Sports

Motokross “Ezerkalnos”

Motokrosa līdzjutēji var priecāties, jo pēc daudzu gadu pārtraukuma Cēsu pusē, Priekuļu novadā esošajā “Ezerkalnu”
mototrasē, atkal notiks pasaules čempionāta posms.

Lai arī sākotnēji abi Latvijā plānotie posmi bija paredzēti Ķe­gumā un Stelpē, Starptautiskā mo­tosporta federācija paziņoja par izmaiņām – Ķeguma posms pār­celts uz “Ezerkalnu” trasi, kur notiks sestais pasaules čempionāta posms, un tas norisināsies 9. un 10.jūnijā. Sacensību rīkotājs Kristers Ser­ģis norādījis, ka Starp­tautiskā motosporta federācija esot nedaudz pasteigusies, jo Cēsu posma rīkotāji vēlējušies par norises vietas pārcelšanu paziņot īpašā preses konferencē.

Stāstot par posma vietas maiņu, K.Serģis norāda uz vairākiem aspektiem: “Viens no tiem ir vienkāršs, jo nāku no Cēsīm, Prieku­ļiem, kur esmu dzimis, audzis, tur ir laba mototrase, kuru augstu vērtē daudzi sportisti. Ķegumā pasaules čempionāta posmi bijuši gadu gadiem, tāpēc braucēji izteica vēlmi ko mainīt. Tāpat lielu interesi par šo pasākumu izrādīja Priekuļu un Cēsu novada pašvaldības, kas vēlas pie sevis redzēt tik lielu notikumu. Saliekot visu kopā, secinājām, ka pienācis brīdis pārmaiņām.”

Priekuļu novada domes priekšsēdētāja Elīna Stapulone atzina, ka labprāt atbalsta uzņēmēju, kas atved uz novadu pasaules labākos motokrosa braucējus: “Nākam palīgā gan finansiāli, gan ar citu atbalstu. Ir svarīgi, ka mūsu novada iedzīvotāji varēs baudīt šīs sacensības, ieguvēji būs arī uzņēmēji.”

Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs atzina, ka šis ir nozīmīgs notikums pilsētai, un pastāstīja, ka ar K.Serģi par sadarbību šāda līmeņa sacensību rīkošanā runāts jau vairāku gadu garumā: “Protams, labi, ja pasaules čempionāta posms mūspusē notiek vienu reizi, bet vēl labāk, ja ir vairāku gadu cikls, jo tad cilvēki jau laikus zina, ka Cēsīs ir šāds notikums. Prieks sadarboties ar cilvēku, kurš pats pilnībā izbaudījis šo sporta veidu, zina, kas nepieciešams, lai sacensības un motosporta svētki izdotos.”

Pasaules čempionāta posms pēc daudzu gadu pārtraukuma būs lielā blakusvāģu motokrosa atgriešanās “Ezerkalnos”. Pēdējo reizi pasaules čempionāta posms ekipāžu klasē tur notika 2005.gadā, toreiz uzvaru svinēja Daniels Vilemsens. Uz starta stājās arī K. Serģis kopā ar Kasparu Stupeli, kuri pirmajā braucienā bija otrie, otrajā – tikai 20.vietā, posmā ierindojoties 9.vie­tā. Labākie no Latvijas bija brāļi Daideri, kuriem astotā vieta.

Ziemā trasi apmeklēja Starptau­tiskās motosporta federācijas pārstāvis un sertificēja to uz gadu šāda augsta līmeņa sacensību rīkošanai. Iezīmēts arī veicamais trases labiekārtošanā, lai pēc tam sertifikātu varētu pagarināt, un veicamo darbu saraksts itin garš. K.Ser­ģis atzina: “Šajā ziņā izdevumi būs lielāki nekā Ķegumā, taču mums ir pieredze, laba organizatoru komanda. Domāju, arī līdzjutējiem būs interesantāk nomainīt vidi. Šis ir eksperiments, ar ko tas rezultēsies, redzēsim.”

K.Serģis vērtē, ka vienā gadā visu vajadzīgo, visticamāk, neizdarīt, sākotnēji nāksies nepieciešamo aprīkojumu, iekārtas īrēt, bet viss ir paveicams: “Vienu brīdi sev jautāju, vai man to vajag. Bet tad padomāju, ka te esmu sācis savu sportisko karjeru, šeit stāvējis uz pjedestāla. Pasaules čempionāta posma rīkošana ir kā zināma nodeva šai vietai. Šogad rīko dažādus svētkus par godu valsts jubilejai, un nodomāju, ka es taču varētu uzdāvināt savai pilsētai, savam novadam motosvētkus. Vie­g­li nebūs, bet ceru, ka kopā ar komandu to izdarīsim.”