Ziņas

Kriminālziņas

Motociklists ar nereģistrētu transportlīdzekli pārvietojas bez ieslēgtām gaismas ugunīm

Aizvadītajā diennaktī saņemta informācija par 63 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti desmit nodarījumi pret personas dzīvību un veselību, 17 nodarījumi pret sabiedrisko kārtību un 13 nodarījumi pret īpašumu.

Aizvadītajā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēti 12 ceļu satiksmes negadījumi, kuros ir viens cietušais. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdušies divi mopēda vadītāji, viens vadītājs atteicies no pārbaudes. Noformēti 104 administratīvā pārkāpuma protokoli, no kuriem 56 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu.

15.novembrī pulksten 22:24 Madonas novadā, Lazdonas pagastā, likumsargi ievēroja kādu motociklistu, kurš pārvietojies bez ieslēgtām gaismas ugunīm un kura transportlīdzeklis nav reģistrēts likuma noteiktajā kārtībā. Policijas darbinieki vairākkārtīgi izteica prasību apturēt motociklu, taču vīrietis nepakļāvās šādai prasībai un uzsāka bēgšanu. Veicot pagriezienu uz kāda privātīpašuma ceļa posma, vīrietis nespēja savaldīt savu transportlīdzekli un krita. Uz notikumu vietu tika izsaukti mediķi.

Veicot sarunas ar likuma pārkāpēju, tika konstatēts, ka vīrietis braucis bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, kā arī no personas bija jūtama alkohola smaka. Vīrietis atteicās no alkohola koncentrācijas noteikšanas pārbaudes, tāpēc tika nolemts vest personu uz slimnīcu alkoholisko vielu noteikšanai. Pēc šāda lēmuma pieņemšanas motociklists izrādīja pretošanos policijas darbinieku likumīgajām prasībām doties uz dienesta automašīnu, kā arī turpināja izrādīt šādu pretestību medicīnas iestādē. Vīrietis arī iepriekš bija nonācis likumsargu redzeslokā par pretošanos policijas darbiniekiem. Vainīgais pēc slimnīcas vizītes tika nogādāts Madonas iecirknī materiāla noformēšanai par avārijas izraisīšanu, bēgšanu un pretošanos policijas darbiniekiem.

Valsts policija aicina iedzīvotājus būt prātīgiem un ievērot ceļu satiksmes noteikumus. Bezatbildīga rīcība var apdraudēt ne tikai savu, bet arī apkārtējo cilvēku drošību!

15.novembrī Alūksnes novadā, Alsviķu pagastā, kāda persona, atlaužot logu, iekļuva privātmājā un nozaga trimmeri un zāģi. Materiālo zaudējumu vērtība noteikta 50 EUR vērtībā. Uzsākts kriminālprocess.