Ziņas

Kriminālziņas

Mirst, neuzmanīgi braucot ar velosipēdu

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē aizvadītajā diennaktī saņemta informācija par 63 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Tostarp reģistrēti 10 nodarījumi pret personas dzīvību un veselību, 16 nodarījumi pret sabiedrisko kārtību un 11 nodarījumi pret īpašumu, kā arī pieci ceļu satiksmes negadījumi. Vienā no negadījumiem saņemta informācija vienu bojāgājušo. Pie transportlīdzekļu stūres alkoholisko dzērienu iespaidā sēdušies četri vadītāji. Noformēti 100 administratīvā pārkāpuma protokoli, no kuriem 42 bija par ātruma pārsniegšanu. Plašāk – notikumu apskatā, ko sniegusi Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Anžela Geļjanu.

12.septembrī pulksten 7 Strenču novadā, Sedā, Parka ielā, no Sedas pansionāta uz mežu ogot bija devies 1960.gadā dzimis vīrietis, kurš līdz 13.septembrim tā arī nebija atgriezies pansionātā. Sākotnēji darbinieki pašu spēkiem mēģinājuši kungu atrast, taču vēlāk tika iesaistīti arī Valsts policijas darbinieki. Vakar, 13.septembrī, pulksten 10:20 kungs tika atrasts Strenču novadā, Plāņu pagastā, pārsalis, taču dzīvs. Noskaidrojies, ka vīrietis pārvietojās ratiņkrēslā, pakritis un nav varējis paša spēkiem atgriezties pansionātā. Kungs nogādāts tuvākajā ārstniecības iestādē. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

Traģisks negadījums noticis 13.septembrī pulksten 21:20 Valmierā, virzienā no Grīšļa ielas uz Cēsu ielu, pa vecā dzelzceļa sliedēm, 1955.gadā dzimis vīrietis, vadot velosipēdu, nebija pietiekoši uzmanīgs, kā rezultātā, uzbrauca betona blokam. Vīrietis krita un notikuma vietā no gūtajām traumām gāja bojā. Policija noskaidro notikušā apstākļus, uzsākts kriminālprocess.

Vēl vakar, 13.septembrī, pulksten 9:33 konstatēts, ka Gulbenē, pa Skolas ielu, 1975.gadā dzimis vīrietis vadīja mopēdu “Wonjan”, būdams alkoholisko dzērienu iespaidā. Minimālā alkohola koncentrācija izelpotajā gaisā sasniedza 1,18 promiles. Vadītājam noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.