Ziņas

Sports

Miķelis Lībietis uzvar

Ar Cēsu labākā tenisista Miķeļa Lībieša uzvaru noslēdzies Jūrmalas “Venden Mens Future” vienspēļu turnīrs. Finālā viņš ar 6:3 un 6:3 pārspēja zviedru Fredu Simonsonu, kurš ATP rangā ieņem 809.vietu.

M.Lībietis, kurš rangā ir otrā tūkstoša vidū, turnīrā piedalījās, pateicoties rīkotāju piešķirtajai “wild card”. Visu turnīra laiku viņš demonstrēja stabilu sniegumu, gandrīz visās spēlēs svinot pārliecinošu uzvaru. Jau pirmajā kārtā viņam pretī stājās ar turnīra pirmo numuru izliktais lietuvietis Lukass Mugevičs, un šī bija vienīgā spēle, kurā Miķelim uzvarai bija nepieciešami trīs seti 6:2, 4:6 un 6:4. Tālāk viss tika nokārtots divos setos. Nākamajā kārtā pārspēts vēl viens Lietuvas sportists Dovids Sakins 6:1 un 6:1, ceturtdaļfinālā vācietis Pirmins Henli – 6:4 un 6:1, bet pusfinālā Miķelis pārspēja Nīderlandes tenisistu Jelli Selsu 6:4 un 6:3, nodrošinot spēlēšanu finālā. Arī tajā tenisists laukumā rādīja pārliecinošāku sniegumu, uzvarot abus setus ar 6:3 un izcīnot savu otro uzvarētāja titulu karjerā. Atgādināsim, ka savu pirmo titulu M. Lībietis izcīnīja 2013. gadā Igaunijā, arī uzvarot “Future” turnīrā.

Par uzvaru Jūrmalas “Venden Mens Future” turnīrā M. Lībietis tika pie 18 ranga punktiem, kas nodrošinās kāpumu ATP rangā.

Pats tenisists pēc turnīra atzina, ka pēc pirmās kārtas spējis sniegumu uzlabot, kas ļāvis nākamās spēles aizvadīt pārliecinoši: “Pirmajā kārtā izloze saveda mani kopā ar turnīra pirmo numuru, bet biju par to priecīgs, jo Lukass ir mans draugs, viņu pazīstu jau sen un patiesībā gribēju pret viņu spēlēt. Pašam tik labi šajā spēlē neveicās, bija neliels satraukums, taču to izdevās pārvarēt, un tālāk gāja vieglāk. Esmu apmierināts ar savu sniegumu visa turnīra gaitā, jo izdevās izvairīties no lieliem kritumiem, nospēlēju stabili. Zināms pārbaudījums bija karstais laiks, kādā nav pierasts spēlēt. Divas dienas iznāca spēlēt pašā karstākajā laikā, un atzīšos – tas nebija viegli. Bet laiks jau vienāds visiem spēlētājiem.”