Ziņas

Sports

Miķelim Lībietim jauns rekords

Divus veiksmīgus “Futures” turnīrus Baltijā aizvadījis Latvijas otrs labākais tenisists cēsnieks Miķelis Lībietis. Vispirms viņš triumfēja turnīrā Lietuvas galvaspilsētā Viļņā. Lai arī turnīrā bija izlikts ar trešo numuru, M. Lībietis demonstrēja labu sniegumu, nokļūstot līdz finālam. Tajā pretī stājās vēl viens Latvijas tenisists Krišjānis Stabiņš, kuram šis bija pirmais “Futures” fināls, kamēr Miķelim pieredze lielāka. Tas pierādījās arī kortā, un triju setu mačā ar 6:2, 6:7(2), 6:0 triumfēja M. Lībietis, izcīnot sezonas trešo un karjeras piekto “Futures” vienspēļu turnīra uzvarētāja titulu.

Pagājušajā nedēļā viņš spēlēja “Futures” turnīrā Pērnavā (Igaunija), izcīnot otro titulu pēc kārtas divu nedēļu laikā. Šajā turnīrā viņš bija izlikts ar otro numuru, taču finišēja kā pirmais, finālā ar 7:6(6), 7:6(6) pieveicot Itālijas tenisistu Alberto Brici.

Jāpiebilst, ka Igaunija kļuvusi par pirmo valsti, kur M. Lībietis ieguvis divus vienspēļu titulus “Futures” līmenī. Tieši Igaunijā viņš izcīnīja savu pirmo trofeju, uzvarot turnīrā 2013. gadā. Kopumā šogad Miķelim jau četri šāda līmeņa turnīra tituli, un šonedēļ šo statistiku iespējams uzlabot, uzvarot turnīrā Latvijā. Divi tituli ļāvuši viņam sasniegt jaunu rekordu ATP rangā, kur M. Lībietis pakāpies par 49 vietām un šobrīd ieņem 425.vietu.