Ziņas

Sabiedrība

Miglas un apledojuma dēļ šorīt apgrūtināta braukšana daudzviet Latvijā

Miglas un apledojuma dēļ šorīt ir apgrūtināti braukšanas apstākļi pa valsts galvenajiem autoceļiem daudzviet Latvijā, liecina VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) apkopotā operatīvā informācija.

Miglas un apledojuma dēļ apgrūtināta braukšana ir Rīgas apkārtnē, kā arī uz Vidzemes autoceļiem Rīga – Sigulda – Igaunijas robeža (Veclaicene), Inčukalns – Valmiera – Igaunijas robeža (Valka).

Tāpat apledojuma dēļ apgrūtināta braukšana ir uz autoceļa Rīga – Daugavpils – Krāslava – Baltkrievijas robeža (Paternieki), Krievijas robeža (Grebņeva) – Rēzekne – Daugavpils – Lietuvas robeža (Medumi), Daugavpils apvedceļš, Gulbene – Balvi – Viļaka – Vientuļi, Rēzekne – Gulbene un Pļaviņas – Gulbene.

Zemgalē uz autoceļiem Rīga – Bauska – Lietuvas robeža (Grenctāle) un Rīga – Olaine, bet Kurzemes pusē Rīga – Skulte – Liepāja un Rīga – Priedaine.

Savukārt uz reģionālajiem autoceļiem apledojuma veidošanās vietām apgrūtina braukšanas apstākļus Rīgas, Aizkraukles, Cēsu, Daugavpils, Balvu, Gulbenes, Krāslavas, Madonas, Ogres, Preiļu, Saldus, Valkas un Valmieras apkaimēs.

VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” veic brauktuves pretapledojuma apstrādes darbus ceļu slidenajos posmos.

Lai nepakļautu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus paaugstinātam riskam, autovadītāji tiek aicināti izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un manieri. LVC atgādina, ka ziemas uzturēšanas līmenis dažādas nozīmes autoceļiem ir atšķirīgs.

LETA