Ziņas

Sabiedrība

“Mežrozīte” ir daudzkrāsaina

Tūlīt sāksies deja. Dāmu deju grupas "Mežrozīte" dalībnieces jaunajos tērpos.Foto: No albuma

Priekuļu dāmu deju grupa “Mežrozīte” koncertos allaž pārsteidz ar savu eleganci, izjusto deju sniegumu. Janvārī kolektīvs svinēs piecu gadu jubileju. “Tas mums būs notikums,” saka Marija Bērziņa, viņa, tāpat kā vēl septiņas no 19 dejotājām, “Mežrozītē” dejo no tās dibināšanas. Daudzas kolektīva dalībnieces ir cienījamā vecumā, bet astotais gadu desmits nav šķērslis, lai sevi izteiktu dejā.

Šosezon kolektīvam pievienojušās četras jaunas dalībnieces, visām līdz pensijai vēl gaidāmi vairāki gadi. Pieredzējušās kolēģes priecājas, ka līdz ar viņām arī pašas jūtas jaunākas.

Renāta Sovere un Lucija Zelča atzīst, ka pat nevarējušas iedomāties, cik jauki būt tādā kolektīvā. “Te valda optimisms. Prieks, ka cienījamā vecumā kundzes nesēž mājās, dejo, brauc uz koncertiem,” saka Renāta, bet Lucija piebilst, ka tikšanās ar citiem kolektīviem, iespēja kaut kur aizbraukt visām ikdienā ir būtiska.

“Dejotājus taču raksturo smaids. Dejojot cilvēki smaida, un tas uzlabo garastāvokli,” atzīst Marija Bērziņa. Ģertrūde Šulmeistere pārliecināta, ka dejojot var gūt prieku, ko var nodot tālāk citiem. “Mums patīk jestrākas dejas, bet ir reizes, kad gribas ko rimtāku,” bilst Ģertrūde un uzsver, ka deju grupas vadītājs Māris Brasliņš prot izraudzīties dejas, kuras prieks izpildīt, bet to īpašo visi atrod kopā. Kolektīva repertuārs gadu gaitā sakrāts plašs. Šosezon vien apgūtas astoņas jaunas dejas.

“Kur vien varam, braucam ar koncertiem, aicinām draugu kolektīvus,” stāsta Vanda Riemere. Spilgtā atmiņā dāmām koncerts Ērgļos, kas bija šoruden.

Pirms nedēļas “Mežrozīte” kopā ar deju kolektīviem “Miķelis” un “Miķelēni” priekuliešus priecēja skaistā Ziemassvētku koncertā. Māra Brasliņa dažādu paaudžu kolektīvi sagādāja ne vienu vien pārsteigumu. Mežrozītes bija jo lepnas, jo skatītājiem varēja parādīt jaunos tērpus. “Izlasījām, ka var pieteikties Priekuļu novada mazo projektu konkursam “Mēs novadam”. Pirmoreiz rakstījām projektu. Nebija viegli, bet tā bija iespēja dabūt finansējumu tērpiem,” stāsta Vanda Riemere un uzsver, ka projekta rakstīšanā daudz palīdzējusi Ģertrūde Šulmeistere. “Mežrozīte” konkursā ieguva 600 eiro, un tagad dejotājām ir jauni tērpi.

“Dejotāju optimisms, prieks dejot, atvērtība ir apbrīnojama. Tagad gatavojamies jubilejai,” saka “Mežrozīte” vadītājs Māris Brasliņš.