Ziņas

Sabiedrība

Mežacūkas pārbaudēm vairāk nemedīs

Janvārī monitoringa programmas ietvaros laboratoriski tika pārbaudīti 100 nomedīto dzīvnieku paraugi. Ekspertiem bija aizdomas par klasisko cūku mēri vienai Kaijciemā nomedītai mežacūkai. Lai nepieļautu šīs lipīgās infekcijas slimības izplatīšanos un mājas cūku inficēšanos, pārtikas un veterinārais dienests nekavējoties pārbaudīja Limbažu un Cēsu rajona cūku fermas. Nevienai cūkai klasiskais cūku mēris netika atklāts.

Sadarbībā ar valsts meža dienestu un mednieku kolektīviem Limbažu un Cēsu rajona mežos tika organizētas ārpuskārtas mežacūku medības un nomedītie dzīvnieki laboratoriski pārbaudīti. Kopumā PVD nacionālajā diagnostikas centrā pārbaudītas 25 mežacūkas. No tām 23 mednieki nomedīja, bet divas atrastas nobeigušās. Nevienā paraugā klasiskais cūku mēris netika konstatēts.

Mežacūkas tika izmeklētas arī uz trihinelozi, leptospirozi, parvovīrusa infekciju, cūku brucelozi un tuberkulozi. Visi izmeklējumi uz trihinelozi ir negatīvi. Dažām cūkām konstatēta parvovīrusa infekcija. Pārējie laboratoriskie izmeklējumi vēl turpinās.