Ziņas

Sabiedrība

Mežā apmaldās sieviete

Aizvadītajā diennaktī, no 21.septembra plkst. 6.30 līdz 22.septembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma sešus izsaukumus –trīs uz glābšanas darbiem, bet vēl trīs bija maldinājumi, tā informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa.

Pēc viņas sniegtās informācijas, vakar plkst. 20.26 tika saņemts izsaukums uz Madonas novada Liezēres pagastu, kur mežā bija apmaldījusies sieviete. Ugunsdzēsēji glābēji sievieti sasauca un izveda no meža, kur nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Šonedēļ ugunsdzēsēji glābēji katru dienu vairākkārt steidzās palīgā cilvēkiem, kuri bija apmaldījušies mežā. Iemesli, kādēļ cilvēki apmaldas ir dažādi – kāds aizraujas ar sēņošanu un ogošanu un nepamana, kur aizgājis, bet cits uzticas ierīcēm, kuras izlādējas vai sēņo sev nepazīstamās vietās. Lai došanās mežā nebeigtos ar apmaldīšanos, pamatīgu izbīli vai pat veselības un dzīvības apdraudējumu, VUGD aicina iedzīvotājus neaizmirst par drošību un ņemt vērā vairākus drošības ieteikumus:

  • pirms došanās mežā, informējiet savus piederīgos par to, kurā vietā plānojat sēņot vai ogot, kā arī laiku, kad plānojat atgriezties no meža;
  • ja iespējams, nedodieties mežā viens pats;
  • ierodoties mežā palūkojieties visapkārt – dzelzceļš, ceļi, zīmīgi koki vai dabas objekti var būt labi orientieri apmaldīšanās gadījumā;
  • ja saprotat, ka esat apmaldījies un paša spēkiem nespēsiet izkļūt no meža, nekrītiet panikā – apsēdieties, atpūtieties, centieties noorientēties apvidū un tikai tad uzsāciet atpakaļceļu.
  • Ja saprotat, ka pašu spēkiem nespēsiet izkļūt no meža, zvaniet glābējiem pa tālruni 112 un nosauciet tiem pēc iespējas konkrētākus orientierus – kurā vietā iegājāt mežā, cik ilgi uzturaties mežā, kādus dabas vai cilvēka veidotus objektus esat šķērsojis vai, kam esat pagājis garām.