Ziņas

Kriminālziņas

Mēnesi pēc pazušanas atrasts, visticamāk, noslepkavotais nītaurietis

Nepilnu mēnesi pēc mīklainās pazušanas un jau pirmajās dienās izskanējušajiem minējumiem par iespējamo slepkavību Nītaures apkaimē vietējā autoservisa saimnieka Mārtiņa Pētersona mirstīgās atliekas beidzot atrastas.

Vismaz trīs nedēļu garumā aptuveni 50 gadus vecā vīrieša meklēšanā bija iesaistīti dažādi dienesti un speciālā tehnika, vietējās kopienas iedzīvotāji, kuri bija aicināti pārskatīt savu īpašumu tālākos nostūrus – mežus, grāvjus, kanalizācijas akas -, kā arī brīvprātīgie. Par to, ka bezvēsts pazudušais tomēr ir atrasts un likumsargi pārtrauc meklēšanu, pagājušajā piektdienā pavēstīja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvalde (VP VRP).

Nītaurieša mirstīgās atliekas atrastas februāra otrajā nedēļā, “Druvai” pastāstīja VP VRP Cēsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Māris Reķis, atturoties no jelkādiem komentāriem par atrašanas vietu vai citiem lietas apstākļiem. VP VRP vecākā speciāliste Zane Vaskāne, ziņojot par šo pavērsienu, gan atzīmējusi – atrastajam bijušas vardarbīgas nāves pazīmes. Patlaban nozīmētas ekspertīzes, lai noteiktu precīzu nāves iestāšanās iemeslu. Turpinās izmeklēšana šajā kriminālprocesā, kas jau pie sākotnējās informācijas par pazušanas apstākļiem tika uzsākta pēc Krimināllikuma 116.panta, proti, slepkavību, – par citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu. Z.Vaskāne apstiprina, ka aizdomās par iespējamā nozieguma izdarīšanu tika aizturēta viena persona un tiesa tai piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājumu.
Plašāki komentāri izmeklēšanas interesēs pagaidām no VP amatpersonām netiek sniegti.

Atgādināsim, ka 15.janvārī bez vēsts pazuda Amatas novada Nītaures pagasta iedzīvotājs, kuru sākot meklēt, atklājās liecības par, iespējams, pielietotu vardarbību. Ģimene un paziņas, sociālo tīklu vietnē vēršoties pēc palīdzības pie apkaimes iedzīvotājiem, atklāja – vīrieša darbavietā atrasti asiņaini apavi un asins pēdas.

Notikums neapšaubāmi izvērsies traģisks, taču vairāki nītaurieši TV3 raidījumam “Deg­punktā” atzinuši – vismaz atrašanas fakts viesis kādu mierinājumu. Lai arī likumsargi par izmeklēšanu neko vairāk neatklāj, vietējie ļaudis pieļauj, visticamāk, notikušo dubulttraģēdiju ģimenē – dēla saistību ar sava tēva nāvi.