Ziņas

Sports

Meklējot iespējas sacensties

Sporta pasākumu sezona Latvijā ļoti negribīgi sāk atgūties, lai gan skaidri redzams, ka visi sporta draugi gaidīt gaida pirmos masu skrējienus, kādas oficiālas sacensības.

Sporta entuziasti gan cenšas piedāvāt dažādas sacensības, kur skrējēji var startēt individuāli, bet dalībnieku skaits liecina, ka tas vairs nevilina, jo galvenais tomēr ir sajust īstu sacensību atmosfēru.
Ar savu piedāvājumu aprīlī nāca sporta kluba “Ašais”, aicinot visu maiju izmēģināt spēkus “Zvārtes ieža čempionātā”. Uzdevums vienkāršs, startējot no skatu platformas upes krastā, pa norādīto distanci uzskriet līdz kalna virsotnei un noskriet lejā līdz finišam. Pārbaudījums nav vienkāršs, ņemot vērā lielo augstuma starpību, kas jāveic šajā 1,25 km garajā distancē.

Pagaidām ar izaicinājumu vis­ātrāk galā ticis Raitis Jirgensons, kurš distanci veica četrās minūtēs 55 sekundēs. Otrs ātrākais bijis Andžejs Stepančuks (5,14 min), bet trešo absolūti ātrāko rezultātu uzrādījusi Estere Volfa – 5,26 minūtes.

Vīriešu konkurencē trešo rezultātu uzrādījis Rihards Siņicins (5,50 min), dāmām otrajā vietā Žanna Vanaga (7,39 min), trešā – Ieva Cederštrēma (8,47 min).

Vēl līdz nākamajai pirmdienai ir iespēja vietu sadalījumu mainīt, uzrādot labāku sniegumu. Kopumā pagaidām piedalījušies 36 dalībnieki, dažs distanci veicis pat vairākkārt, cenšoties uzlabot savu rezultātu. Skrējiena rīkotājs Austris Āboliņš atzīst, ka cerējis uz lielāku interesi: “Zināmas bažas gan bija, jo ļoti daudzi tagad piedāvā šādus virtuālus, attālinātus, segmentētus pasākumus. Bez tam vietējie var aizbraukt, noskriet šo īso distanci, un viss, bet ja jābrauc no tālienes? Tur viss ļoti jāsaplāno, cilvēks nebrauks noskriet tikai 1,25 kilometrus, lai arī uzvarētājiem būs labas balvas. Lai brauktu, teiksim, no Liepājas vai Daugavpils, skrējējam vajadzīga vēl kāda atpūtas programma, bet, ja nekur nekas cits nenotiek, kafejnīcu terasēm laiks nav pārāk labvēlīgs, cilvēks tomēr padomās, vai tērēt degvielu vai nē.

Redzams, ka arī citur dalībnieku rindas patukšas, jo skrējējiem apnicis skriet vienatnē vai tikai ģimenes lokā, viņiem vajag sacensību burziņu, kas nu jau izpaliek vairāk nekā gadu. Sacensību būtība tomēr ir tas adrenalīns, ko dod kopīgs starts, satikt pretiniekus, domubiedrus, sajust šo atmosfēru, būt uz starta plecu pie pleca ar sāncenšiem.”

Pagaidām visvairāk dalībnieku pulcējis “Rīgas maratona” rīkotais “Maratons Mežaparkā”, kurā fiksēti 1065 rezultāti, lai gan arī šī pasākuma rīkotāji cerējuši uz lielāku interesi. Dalībniekiem no 8.līdz 16.maijam sev ērtā laikā bija iespēja izvēlēties veikt 5 km, 10 km un maratona distanci, un savus spēkus pārbaudīja arī SK “Ašais” skrējēji. A. Āboliņš norāda, ka šajās sacensības viss bijis ļoti tuvu reālajiem mačiem, izpalicis vien kopīgs starts.

“Ašie” parādīja, ka šajā tukšajā laikā spēj uzturēt labu sportisko formu. 5 km distancē absolūtajā vērtējumā 827 skrējēju konkurencē Roberts Glazers uzrādīja augsto sesto rezultātu, sasniedzot teicamu personīgo rekordu 16:26 minūtes un zaudējot tikai Lat­vijas elites gargabalniekiem. Viņam pārliecinoša uzvara jauniešu grupā, kur 4.vietā Roberts Cercins, bet 5. – Teodors Go­diņš.

Sieviešu konkurencē Elzai Niklasei distanci nācās veikt divas reizes, jo pēc pirmā mēģinājuma rezultāts kaut kur pazuda. Pēc nedēļas viņa mēģināja otrreiz un uzrādīja sesto labāko laiku. Pēc tam atradās arī viņas pirmais rezultāts, kas izrādījās septītais labākais, lai gan par 13 sekundēm lēnāks, nekā atkārtotais mēģinājums. 9.rezultāts Renātei Beļajevai. Jauniešu grupā Elzai otrais un trešais rezultāts, Re­nātei – piektais.

Teicams starts arī “Ašo” seni­oru grupas dalībniecei Lanai Lindermanei, kurai 10 km distancē augstā 4. vieta 84 sieviešu vidū, bet savā vecuma grupā otrā vieta, tikai nieka pussekundi zaudējot uzvarētājai.