Ziņas

Uzņēmējdarbība

Meklē Cēsu Svētā Jāņa luterāņu baznīcas restauratoru

Cēsu Svētā Jāņa lauku evaņģēliski luteriskā draudze izsludinājusi iepirkumu par Cēsu Svētā Jāņa luterāņu baznīcas restaurāciju un labiekārtošanu, vēsta Iepirkumu uzraudzības biroja informācija. Paredzētā līgumcena norādīta 1,28 miljonu eiro apmērā. Darbu summu plānots segt gan no pašas draudzes līdzekļiem, gan arī lūgt palīdzību no Cēsu novada pašvaldības, aģentūrai LETA pastāstīja draudzes priekšnieks Andris Ozoliņš-Vīksne.

Restaurāciju iecerēts sākt nākamgad un pabeigt 2019.gadā, informēja Ozoliņš-Vīksne. To laikā plānots atjaunot baznīcas fasādi, torni un jumtu, kā arī uzlabot ēkas noturību pret mitrumu.

Piedāvājumi tiks gaidīti līdz 1.novembrim Cēsu novada pašvaldībā.

Cēsu novada pašvaldības priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs (V) apstiprināja, ka pašvaldība palīdzēs draudzei ar remontdarbu summas segšanu, kad būs noslēdzies iepirkums.

Tāpat dome jau sniegusi palīdzību arī tehniskā projekta sagatavošanai un citiem priekšdarbiem pirms baznīcas atjaunošanas. Rozenbergs uzsver, ka ēka ir nozīmīga ne tikai draudzei, bet arī Cēsīm kā pilsētai, vietējiem iedzīvotājiem un pilsētas viesiem.