Ziņas

Kriminālziņas

Mēģina uzlauzt bankomātu

Sabojāts bankomāts. Zagļi pagājušās nedēļas nedēļas nogalē cerēja savā īpašumā iegūt naudu no bankomāta LiepāFoto: Māris Buholcs

Liepā naktī no piektdienas uz sestdienu pagaidām nenoskaidroti ļaundari mēģināja tikt pie naudas, cenšoties uzlauzt Swedbank bankomātu. Tas gan zagļiem neizdevās.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Sintija Virse “Druvai” pastāstīja, ka ap pulksten trijiem naktī policijā saņemta informācija, ka Liepā ir sabojāts bankomāts. Policijas darbinieki, izbraucot uz notikuma vietu, konstatējuši, ka patiešām ļaundari vēlējušies tikt pie naudas, sabojājuši bankomātu, tomēr palikuši bez guvuma un aizbēguši. S. Virse piebilst, ka policijā par notikušo ir sākts kriminālprocess un notiek izmeklēšana. Pagaidām aizturēto vēl nav.

Jāpiebilst, ka līdzīgs gadījums martā notika Strenčos – tur gan zagļiem izdevās uzlauzt bankomātu un paņemt tajā esošo naudu. Taču jāuzsver, ka, pat ja ļaundariem izdodas tikt pie bankomātā esošas naudas, guvumu tāpat nav iespējams izmantot, jo drošības sistēmas bankomātiem ir spēcīgi un gudri izveidotas. Nelikumīgi un vardarbīgi iegūtā nauda tiek iezīmēta un būtībā – padarīta nederīga.

Swedbank ārējās komunikācijas vadītāja Vineta Savicka skaidro, ko nozīmē naudas iezīmēšana: “Tiklīdz kāds mēģina piekļūt naudai bankomātā, to uzlaužot, iedarbojas mehānisms, kas apšļāc naudas zīmes ar nenomazgājamu krāsu. Tātad – nav pat jēgas mēģināt uzlauzt bankomātus!” Iezīmējot naudu ar krāsu, tā tiek sabojāta un jebkurš var redzēt, ka nauda iegūta zādzības rezultātā. V. Savicka mudina iedzīvotājus būt vērīgiem. Reti, tomēr laiku pa laikam zagļiem izdodas uzlauzt kādas bankas bankomātu. Tādēļ, ja kāds mēģina norēķināties ar iezīmētu naudu, to nedrīkst pieņemt , turklāt par to jāziņo policijai.

V. Savicka “Druvai” atzina, ka diemžēl šādi gadījumi, kad ļaundari mēģina uzlauzt bankomātus, ir nepatīkami gan bankām, gan iedzīvotājiem. Tie bankai, nenoliedzami, ir zaudējumi par sabojāto bankomātu un izdevumi par tā labošanu, taču iedzīvotājiem tās ir lielas neērtības, īpaši ja tas bijis vienīgais bankomāts konkrētajā apdzīvotajā vietā.

Māra Majore – Linē