Ziņas

Sports

“Mednieki” atgūst titulu

Dubultā. “Mednieku klubs/ BKC” šajā sezonā uzvarēja gan novada čempionātā, gan ceļojošā kausa izcīņā. Komandas kapteinis Aivis Pilābers un komandas menedžeris Juris Bērziņš piestiprina plāksnīti ar komandas nosaukumu pie ceļojošā kausa.Foto: Māris Buholcs

Ar komandas “Mednieku klubs/ BKC” uzvaru beidzies Cē­su novada čempionāts basketbolā. Mednieki šogad uzvarēja gan novada čempionātā, gan triumfēja ceļojošā kausa izcīņā. Komanda sezonā nepiedzīvoja nevienu zaudējumu.

Cēsu čempionātā šajā sezonā startēja sešas komandas, aizvadot divu apļu turnīru. Desmit spēlēs desmit uzvaras guva “Mednieku klubs/ BKC”, astoņas uzvaras un otrā vieta komandai “Lauki”, trešajā vietā ar piecām uzvarām “Ap­se”. Tālākajās vietās “Rakši”, “CPSS” un “Pārgauja”.

Pēc čempionāta notika Cēsu rajona ceļojošā kausa izcīņa. Ceturt­daļ­finālā “Rakši” ar 72:41 pārspēja “CPSS”, bet “Apse” ar 77:54 bija pārāki pār “Pārgauju”. Pusfi­nā­lā apliecinājās divu spēcīgāko komandu pārsvars, “Mednieku klubs/ BKC” pārspēja “Rakši” 72:52, bet “Lauki” pieveica “Ap­si” 66:45.

Finālā tāpat kā pērn tikās “Med­nieku klubs/ BKC” un “Lauki”, ku­ri pēdējos divus gadus spēja uzvarēt tieši kausa izcīņas finālā. Arī šī gada fināls bija aizraujošs līdz pēdējām sekundēm. Spēles sākums labāks padevās medniekiem, kuri puslaiku uzvarēja 38:32, otrajā pusē veicās “Lau­kiem”, kuri spēja pēdējās minūtēs panākt neizšķirtu, taču beigās pietrūka precizitātes. Fināla sirēnai skanot, tablo rādīja 68:65 komandas “Mednieku klubs/ BKC” labā. Uzvarētāju rindās rezultatīvākais Reinis Rudzī­tis ar 25 gūtiem punktiem, bet komandā “Lauki” – Rolands Eglītis, kuram 20 punkti.

Medniekiem gan regulārā čempionāta zelta medaļas, gan kausa izcīņas uzvarētāju gredzeni un iespēja pēc dažu gadu pārtraukuma atkal pie kausa piestiprināt plāksnīti ar savas komandas nosaukumu. Čempionu rindās spēlēja: Pē­te­ris Sidorenko, Ivo Jursons, Kris­taps Ronis, Kaspars Lapsa, Gvido Balodis, Artūrs Vītols, Ģirts Lo­gins, Dairis Putniņš, Aivis Pilā­bers, Jānis Kliesmets, Artis Ozols, To­mass Meļņiks, Dāvis Krastiņš, Reinis Rudzītis, komandas menedžeris Juris Bērziņš.

“Ir patīkami atgūt kausu,” atzina uzvarētāju kapteinis Aivis Pilā­bers. “Nebija nosacījums sezonu nospēlēt bez zaudējumiem. Katru gadu mērķis ir viens – kopā uzspēlēt un gūt prieku. Ja sanāk uzvarēt, ir papildu prieks. Pēdējā spēle izdevās ar intrigu, ska­tī­tā­jiem bija interesanti, arī mums, komandām, nebija garlaicīgi. Ik­die­nā ar pretiniekiem esam draugi, bet laukumā ir cīņas spars un ceļu viens otram negriežam.”

Komandas “Lauki” kapteinis Jā­nis Rūsa atzina, ka šoreiz nācies atvadīties no kausa, bet nākamgad tas došot lielāku motivāciju cīnīties: “Finālā jau pietrūka nedaudz. Pretiniekiem pa­veicās, ka sākumā sakrita trīnīši, viņi izrāvās priekšā, taču spējām panākt izlīdzinājumu. Pēdējā ceturtdaļā sapelnījām sodus, kas patraucēja pacīnīties par uzvaru, bet cīņa bija līdz pēdējai sekundei, un fināla rezultāts varēja būt arī mums par labu.”

Kā jau ierasts, finālspēlē tika sveikti gan katras komandas vērtīgākie spēlētāji, kuri saņēma baseina “Rifs” dāvanu kartes, gan labākie dažādās nominācijās, kuriem dāvanu kartes no “Locus”.

Par šīs sezonas vērtīgākajiem sa­vās komandās atzīti: Ģirts Lo­gins (Mednieku klubs/ BKC), Jā­nis Rūsa (Lauki), Rinalds Mihai­lovs (Apse), Kaspars Āboliņš (Rakši), Kristaps Miķilps (CPSS), Oskars Urbāns (Pārgauja).

Rinalds Mihailovs, kurš spēlē arī LBL2 komandā “Valmiera Glass/ VIA”, atzina, ka novada čempionāts saista vairāku iemeslu dēļ: “Pirmkārt, tā ir iespēja uzspēlēt mājās, otrkārt, uzspēlēt ar brāli, kādreiz ar tēvu, ar draugiem un pret draugiem. Lai arī komandu līmenis nav tāds kā 2.līgā, cīņas nav mazāk spraigas, jo katram jau gribas pierādīt, kurš ir labākais.”

Viņa pārstāvētā komanda “Val­miera Glass/ VIA” 2.līgā iekļuvusi finālā un cīņā par čempionu titulu spēlēs pret Jelgavas komandu. Rinalds atzīst, ka sezonas sākums nav bijis veiksmīgs, bet beigas ir izdevušās: “Sekmīgi pārvarējām trīs grūtas play-off kārtas, un tagad esam gatavi finālam, kas ilgs līdz kādas komandas trim uzvarām.”

Veicināšanas balvu saņēma jaunākais turnīra spēlētājs Ralfs Med­nis no “CPSS”. Atlēkušās bum­bas visvairāk izcīnīja Kārlis Strūka (Rakši), precīzākais tālmetienu izpildītājs Aivis Pilābers (Mednieku klubs/ BKC), dāsnākais piespēļu dalītājs Raimonds Eglītis (Lauki), turnīra pieredzējušākais spēlētājs, kurš laukumā devās visās spēlē – Uģis Grīnfelds (Apse). Vislielākais spēles laiks se­zonā bija Aivim Zariņam (Pār­gauja). Katru gadu tiesneši piešķir balvu spēlētājam, kurš bijis viskorektākais, un šogad to saņēma Jānis Nikolajevs (Apse).

Turnīra rīkotājs un galvenais ties­nesis Mihails Mihailovs neslēpj, ka būtu labi, ja čempionātā komandu skaits būtu nedaudz lielāks, bet jāsamierinās ar to, kas ir: “Viss jau ir vienkārši. Spēlētāji bū­­tu vēl kādām pāris komandām, bet vajag entuziastu, kurš uzņemas organizatoriskos jautājumus. Negribas šo čempionāta tradīciju pazaudēt, jo atsākt būs grūti. Paldies Cēsu novada pašvaldībai, kas atbalsta finansiāli, lai varam iegādāties balvas, arī par zāles īri komandām nav jāmaksā. Paldies par atbalstu Cēsu Sporta skolai. Mums izveidojusies laba sadarbība ar Latvijas Basketbola savienību, un viņu mājaslapā var sekot spēlēm tiešsaistē, pieejama ļoti plaša statistika, viss tieši tāpat kā augstākajā LBL līgā.”