Ziņas

Kriminālziņas

Mediķi tiesās par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izsniegšanu pacientiem

Valmieras rajona tiesa šodien turpinās skatīt krimināllietu pret Valmieras un Rencēnu pagasta ģimenes ārstu un Valmieras pilsētas pašvaldības deputātu Juri Jakovinu (ZZS) par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izsniegšanu pacientiem, aģentūru LETA iepriekš informēja Valmieras rajona tiesas priekšsēdētāja palīdze Nora Liepiņa.

Ārsts apsūdzēts pēc Krimināllikuma 250.panta par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izsniegšanu, par ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no viena gada līdz pieciem gadiem, atņemot tiesības uz zināmu nodarbošanos uz laiku līdz pieciem gadiem.

Apsūdzība celta arī pēc Krimināllikuma 249.panta 1.daļas par narkotisko vai psihotropo vielu ražošanas, iegādāšanās, glabāšanas, uzskaites, izsniegšanas, pārvadāšanas vai pārsūtīšanas noteikumu pārkāpšanu. Par šo pārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz 50 minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības uz zināmu nodarbošanos uz laiku līdz trim gadiem vai bez tā.

Kriminālprocesa izmeklēšanas laikā veikta saņemtās informācijas pārbaude un iegūti pierādījumi, ka apsūdzētais ģimenes ārsts pacientiem pret samaksu izrakstījis receptes psihotropo vai narkotisko vielu iegādei bez medicīniskas nepieciešamības.

Iepriekš policija rosināja sākt kriminālvajāšanu arī pēc Krimināllikuma 275.panta 1.daļas par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga viltošanu, kā arī par viltota dokumenta, zīmoga vai spiedoga realizēšanu vai izmantošanu. Šis apsūdzības pants tiesas materiālos nav uzrādīts.

Pats deputāts ir pārliecināts, ka tiesas rezultāti būs viņam labvēlīgi un deputāta darbu domē apsūdzība neietekmēs.

LETA