Ziņas

Sports

Medaļu birums savā trasē

Pretī uzvarai! Cēsu Sporta skolas audzēkne Elza Bleidele kļuva par divkārtējo čempioni A grupā jaunietēm Latvijas biatlona čempionāta 1.kārtas sacensībās, kas risinājās olimpiskā centra “Cēsis” slēpošanas – biatlona kompleksā. Foto: Jānis Gabrāns

Olimpiskā centrā “Cēsis” slēpošanas un biatlona centrā aizvadītajās Latvijas čempionāta biatlonā 2. kārtas sacensībās dalībnieku vidū kuplā pulkā bija arī Cēsu Pilsētas sporta skolas (CPSS) jaunie biatlonisti.

Pirmajā dienā dalībnieki sacentās individuālajā distancē, bet visjaunākie, D grupas, zēni un meitenes sacentās distancē ar kopējo startu bez šaušanas. Meiteņu konkurencē pārliecinošu uzvaru svinēja Estere Piksone (SK SAM), bet ceturtajā vietā sporta skolas audzēkne Annija Krieviņa. Zēnu konkurencē bronzas medaļu izcīnīja Ernests Skride.

Jaunietēm C grupā sudraba medaļa Amēlijai Zaķei, bet bronza – Patrīcijai Ozoliņai. Zēniem šajā grupā 3.vietā Rūdolfs Raudziņš, par nepilnām 20 sekundēm zaudējot uzvarētājam. Var teikt, viens nesašauts mērķis maksāja uzvaru, jo C grupā individuālajā distancē par katru nesašautu mērķi pie rezultāta nāk klāt 30 sekundes, taču, kā zināms, biatlonā šādi rēķināt jau īsti neder.

Jauniešiem B grupā pārliecinošu uzvaru svinēja Ričards Lošins, kurš šāva precīzāk par konkurentiem.

Jaunietēm A grupā precīza šaušana, tikai divi nesašauti mērķi, un ātrs solis distancē pārliecinošu čempiones titulu garantēja Elzai Bleidelei. 5.vietā Ieva Vaļska, 6. – Signe Miķel­sone.

Otrās dienas programmā sprints. D grupā, kur dalībnieki iztiek bez šaušanas, meitenēm atkal uzvarēja E. Pikosne, bet otrajā vietā A. Krieviņa. Zēniem E. Skride arī šajā distancē uzrādīja trešo rezultātu.

Jaunietēm C grupā sudraba medaļa A. Zaķei, bet bronza – P. Ozoliņai, kura bija precīzākā no konkurentēm, nesašauts tikai viens mērķis. Zēniem šajā grupā uzvaru svinēja R. Raudziņš. Lai arī šautuvē pieļāva par vienu kļūdu vairāk nekā tuvākais sekotājs, distancē Rūdolfs bija ātrāks, finišā otrās vietas ieguvēju apsteidzot par divām sekundēm.

Jaunietēm B grupā 3.vietā Elizabete Slotiņa, zēniem tūlīt aiz goda pjedestāla Rūdis Bišers, bet R. Lošins šoreiz sestajā vietā.

Jaunietēm A grupā otro čempiones titulu divās dienās izcīnīja E. Bleidele, 4.vietā – Matilde Sproģe, 5. – I. Vaļska, 6. – S. Miķel­sone.

Nākamās biatlona sacensības olimpiskā centra “Cē­sis” kompleksā notiks līdz ar Pekinas olimpisko spēļu atklāšanu 4.un 5.februārī, kad tur notiks Baltijas kausa izcīņas 3. kārta, kas vienlaikus būs Latvijas kausa izcīņas 1. kārta.

Laika apstākļi šoreiz sportistiem bija gluži vai ideāli, arī trases sagatavotas perfekti. Sākotnēji bija cerēts, ka dalībnieku vidū būs arī Lietuvas biatlonisti, taču, visticamāk, visur esošā vīrusa dēļ viņi nepiedalījās. Šajā laikā jāpieņem, ka pieteiktie dalībnieki var izkrist no aprites arī dienu pirms plānotajiem startiem.