Ziņas

Sports

Medaļu birums Ogrē

Divkārtējā. Vineta Krūmiņa (CPSS, Cēsu vieglatlētikas klubs) uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa gan lodes grūšanā, gan diska mešanā.Foto: Guntis Bērziņš (athletics.lv)

Ar labu medaļu ražu no Ogres, kur notika Latvijas čempionāts vieglatlētikā divās vecuma grupās –
junioriem (U20) un jauniešiem (U18) – , mājās pārbrauca Cēsu novada vieglatlēti.

Sacensības pulcēja šogad neapšaubāmi kuplāko dalībnieku skaitu, kas liecina par konkurenci, taču Cēsu pilsētas Sporta skolas (CPSS), Cēsu vieglatlētikas kluba un sporta kluba “Ašais” vieglatlēti parādīja, ka ir gatavi konkurencei un labiem rezultātiem, izcīnot piecus čempionu titulus. Vairāk titulu tikai Liepājas Sporta skolas (8) un sporta skolas “Arkādija” (13) vieglatlētiem. Divi no atlētiem – Vineta Krūmiņa (CPSS, Cēsu vieglatlētikas klubs) U20 grupā diska mešanā un Roberts Glazers (SK “Ašais”, CPSS) U18 grupā 800m distancē – sasniedza sezonas labākos rezultātus Latvijā.

V. Krūmiņa apliecināja, ka ir pārliecinoši spēcīgākā savā grupā gan diska mešanā, gan lodes grūšanā. Sacensības lodes grūšanā notika čempionāta pirmajā dienā, un jau pirmajā mēģinājumā V.Krūmiņa konkurentēm apliecināja savas pretenzijas uz čempiones titulu. Visos četros ieskaitītajos mēģinājumos viņa lodi raidīja tālāk par 12 metriem, labāko rezultātu uzrādīja pēdējā – 12,64m. Nevienai konkurentei neizdevās sasniegt pat 12 metrus.

Līdzīgi notikumi risinājās arī otrajā dienā diska mešanas sektorā. Jau pirmajā mēģinājumā disks lidoja 44,74m tālu un atnesa otro čempiones titulu . Otrās vietas ieguvējas rezultāts – 39, 63metri.
Par divkāršu čempionu kļuva arī R. Glazers, uzskatāmi apliecinot, ka ir Latvijas U18 stiprākais vidusdistančnieks, uzvarot gan 1500m (4:08,02), gan 800m distancē (1:59,01).

 

Kārtējā uzvara. Roberts Glazers (SK “Ašais”, CPSS) palika nepārspēts gan 800m, gan 1500 m skrējienā.

Foto: Guntis Bērziņš (athletics.lv)

Dubultuzvara CPSS, Cēsu viegl­atlētikas kluba audzēkņiem diska mešanā U18 grupā. Vietas noskaidrojās jau pirmajā mēģinājumā, kad Artūrs Ozols sasniedza rezultātu 45,96m, bet Niks Kļaviņš raidīja disku 44,16m tālu. Nevienam no sāncenšiem tā arī neizdevās pietuvoties šiem rezultātiem, un Artūram izcīnīts čempiona tituls, bet Nikam – sudraba medaļa. Otra sudraba godalga viņam lodes grūšanā (14,49m).

Pie sudraba godalgas 3000 m distancē tika SK “Ašais”/ CPSS pārstāve Elza Niklase.
Izcīnītas arī divas bronzas medaļas. Renāts Lācis (CPSS) U20 grupā to paveica 400m barjerskrējienā, bet Daido Brūvere (CPSS, Cēsu vieglatlētikas klubs) U20 grupā 3000 m kavēkļu skrējienā.

Tūlīt aiz goda pjedestāla Renāte Beļājeva ( SK “Ašais”/ CPSS) 800m skrējienā U18 grupā, bet Renāts Smelters (CPSS, Cēsu vieglatlētikas klubs) augstlēkšanā U18 grupā ierindojās 5.vietā.