Ziņas

Sports

Medaļas, tituli, prieks un vilšanās

Treneris un medaļnieki. Treneris Māris Urtāns var būt gandarīts par audzēkņu sasniegto. Lodes grūšanā Linda Barkāne (no kreisās) bija otrā, Vineta Krūmiņa šajā disciplīnā izcīnīja čempiones titulu, bet Renārs Smelters (no labās) augstlēkšanā ieguva bronzas godalgu.Foto: no albuma

Veiksmīgi starti mūspuses vieglatlētiem Latvijas čempionātā vieglatlētikā telpās U18 un U20 grupā.

Sacensības notika pagājušās nedēļas nogalē Kuldīgas sporta manēžā. Te mūsu pusi pārstāvēja ļoti spēcīgi atlēti un arī parādīja, ka ir labākie Latvijā. Īpaši priecīgs varēja būt Cēsu Sporta skolas, Cēsu Vieglatlētikas kluba treneris Māris Urtāns, kurš uz sacensībām devās ar trijiem audzēkņiem, un visi kāpa uz goda pjedestāla, izcīnot pilnu medaļu komplektu.

Lodes grūšanā U20 grupā sievietēm dubultuzvara, pirmā Vineta Krūmiņa, otrā – Luīze Barkāne. Jau pirmajā mēģinājumā Vineta apliecināja, ka ir galvenā pretendente uz čempiones titulu, raidot lodi 12,54 m tālu. Vienīgā, kura spēja šim rezultātam pietuvoties, bija Luīze, kura ceturtajā mēģinājumā uzrādīja rezultātu 12,53m. Nākamajā mēģinājumā Vineta visu “salika pa plauktiņiem, sasniedzot rezultātu 13,57m un izcīnot čempiones titulu. L. Barkānei sudraba godalga.

Treneris Māris Urtāns atzīst, ka meitenes izpildījušas    uzdevumu, abas uzstādījušas jaunus personīgos rekordus un nodrošinājušas vietu Latvijas izlasē arī Baltijas čempionātā vieglatlētikā telpās, kas marta sākumā notiks Valmierā.

Bronzas medaļu U18 grupā augstlēkšanā izcīnīja M. Urtāna audzēknis Renārs Smelters. Visu trīs godalgoto vietu ieguvēji sacensības beidza ar vienādu rezultātu, pārvarot 1,83 m augstumā novietoto latiņu, bet Renāram tā veikšanai vajadzēja vairāk mēģinājumu nekā diviem sāncenšiem, tāpēc šoreiz trešā vieta.

“Atzīšos, ka Renāra bronzas medaļa bija negaidīts pārsteigums,” saka treneris. “Katram ir diena, kad zvaigznes sastājas īstajās vietās, un šī bija Renāra diena. Viņš dažreiz māk pārsteigt, bet tieši tādi negaidītie pavērsieni ir tie emocionālākie. Patiesībā pavisam nedaudz pietrūka, lai viņš pārvarētu nākamo augstumu 1,87m, un tad jau būtu vēl labāk. Cik nu mēs Cēsīs, Lapsu ielas zālē, varam patrenēties, tik ir, ja būtu atbalstošāki treniņu apstākļi, varētu domāt ko vairāk.”

Ar diviem audzēkņiem uz Kuldīgu devās Sporta kluba “Ašais”/CPSS treneris Austris Āboliņš, bet cerētie plāni diemžēl nepiepildījās. 1500 m distancē U20 grupā vīriešiem uz starta stājās Roberts Glazers, spēcīgākais šīs grupas un distances skrējējs. Finiša līniju viņš sasniedza pirmais, diemžēl tiesneši bija saskatījuši, ka viņa skrējienā distancē bijis kāds pārkāpums, sekoja diskvalifikācija, un Roberts šoreiz tukšā. Iespējams,    vienkārša sakritība, bet šīs diskvalifikācijas rezultātā uzvaru svinēja mājnieks, Kuldīgas Sporta skolas audzēknis.

Taču tukšām rokām mājās SK “Ašais” skrējējiem nebija jābrauc, jo Renāte Beļajeva izcīnīja bronzas godalgu 400 m distancē.

Latvijas čempionāta vieglatlētikā telpās sezonu februāra pirmajā nedēļā atklāja U14 grupas jaunie sportisti. Viņu vidū bija arī vairāki Cēsu Sporta skolas audzēkņi, kuri priekšsacīkstēs spēja izcīnīt tiesības startēt finālā. Šoreiz gan nevienam no viņiem uz goda pjedestāla nokļūt neizdevās, labāko rezultātu sasniedza Luīze Rajecka (CPSS/ SK “Ašais”), kura 1000 m distancē uzrādīja sesto labāko rezultātu. Līdz medaļai pietrūka nepilnu piecu sekunžu.

Jau šīs nedēļas nogalē Liepājā cīņās par valsts čempionu tituliem iesaistīsies U16 grupas vieglatlē­ti.