Ziņas

Sports

Medaļas Latvijas čempionātā

Medaļnieki. Cēsu Sporta skolas treneris Rihards Parandjuks ar saviem medaļotajiem audzēkņiem.Foto: no albuma

Sākušies Latvijas čempionāti vieglatlētikā atsevišķās vecumu grupās. Pirmie spēkus izmēģināja U14 grupas jaunieši, sacenšoties Preiļu stadionā. Starti veiksmīgi Cēsu puses jaunajiem vieglatlētiem, mājās atvestas vairākas dažāda kaluma medaļas, arī visaugstākā.

Cēsu Sporta skolas au­dzēk­ņi treneru Riharda Parandjuka un Māra Urtāna vadībā mājās atgriezās ar sešām godalgām.

R. Parandjuks uzslavē audzēkņus, norādot, ka viņi paveikuši cerēto, parādījuši labus rezultātus: “Šīs grupas audzēkņi man īpaši, jo esmu ar tiem strādājis kopš viņu pirmās dienas sporta skolā, esmu gandarīts redzēt viņu izaugsmi. Pēc ziemas čempionāta likās, ka veiksme novērsusies, bet šoreiz viss nostājās savās vietās. Jaunieši bija labi sagatavojušies, pirms tam desmit dienas ar lielu atdevi aizvadīja treniņnometni Balvos, un tas deva cerētos rezultātus!”
Ļoti aizraujoši notikumi risinājās tāllēkšanas sektorā, kur startēja Emīls Sandlers – Bomis. Jau pirmajā mēģinājumā ar 5,06 m tālu lēcienu viņš izvirzījās vadībā. Arī otrs mēģinājums līdzīgs – 5,05 m, un kā līderis viņš iekļuva starp astoņiem finālistiem. Visintriģējošākie notikumi risinājās piektajā mēģinājumā. Vispirms Kārlis Ķiršakmens (Tukums) aizlēca 5,12 m, pārņemot vadību. Pēc brīža Justs Puļķis (“Arkādija”) veica 5,07m tālu lēcienu, nobīdot Emīlu uz trešo vietu. Taču cēsnieks parādīja, ka viņam ar nerviem viss kārtībā, un, savā mēģinājumā aizlecot 5,12 m, atguva līderpozīcijas. Pēdējā mēģinājumā nekas daudz nemainījās, vien Ogres Sporta skolas audzēknis Kārlis Karlsbergs ar 5,10 m ielauzās labāko trijniekā. Viss goda pjedestāls trīs centimetru robežās.
Treneris īpaši uzteic Emīla veikumu, kurš, būdams augumā mazākais starp konkurentiem, prata viņus apsteigt: “Parasti jau šie mazie, atsperīgie neko augstāk par sešnieku netiek, bet Emīls burtiski ielidoja pirmajā vietā. Ir prieks redzēt viņa izaugsmi, kas nav strauja, bet viņš uz rezultātu iet ļoti mērķtiecīgi.”

Vēl vienu zelta godalgu Cēsu Sporta skolai 4×100 m stafetē atnesa puišu četrinieks: Artis Āboliņš, Markuss Berkolts, Tomass Kvasts un Emīls Sandlers – Bomis. Treneris R. Parandjuks norāda , ka puiši pārspēja paši sevi un gandrīz ar sekundes pārsvaru izcīnīja zelta godalgas, otrajā vietā atstājot Rīgas sporta skolu ”Arkādija”, bet trešajā – Tukuma Sporta skolu. Cēsīm uzvara kādā no stafešu skrējieniem Latvijas čempionātos nav bijusi ļoti, ļoti sen.
“Pirms stafetēm puiši savā starpā runāja, ka otrā vieta būtu labi. Teicu, kas tās par runām, kāda otrā, vienmēr jātiecas uz pirmo, jo ir visi priekšnoteikumi, un tā arī izrādījās. Biju pārliecināts par puišu varēšanu, bet tas, ka Rīgas komandu, kurā treneri sapulcē labākos, apsteidzām par sekundi, mani patīkami pārsteidza,” saka R. Parandjuks.

80 m sprintā uz starta stājās 50 dalībnieki. Pēc priekšskrējieniem vietu galvenajā A finālā nodrošināja A. Āboliņš un E. Sandlers – Bomis, bet M. Berkolts iekļuva B finālā. Tajā viņš finišēja trešais, kopumā ieņemot devīto vietu. Galvenajā finālā sudraba godalgu izcīnīja A. Āboliņš, bet E. Sandlers – Bomis finišēja piektais. Teicams rādītājs, visi trīs audzēkņi labāko deviņu vidū.

A. Āboliņam vicečempiona tituls arī 80 m barjerskrējienā, uzvarētājam zaudējot vienu sekundes desmitdaļu.
Sudrabs arī meiteņu barjerskrējienā, kur otrā finišēja Elizabete Cīrule. Meitenēm 80 m gludajā skrējienā savā priekšskrējienā otrā finišēja Tīna Briša, kvalificējoties B finālam.

Treneris norāda, ka lielu pārsteigumu sagādāja jaunākais Cēsu diska metējs Jēkabs Berholcs, kuram vicečempiona tituls ar rezultātu 33,66m.
4x100m stafetēs meitenēm Cēsu Sporta skolas kvartets – Adele Aploka, Tīna Briša, Daniela Janava un Elizabete Cīrule – savu priekšskrējienu aizvadīja perfekti, bet ar uzrādīto rezultātu bija par maz, lai iekļūtu godalgoto vidū, un šoreiz vieta olimpiskajā sešniekā.

“Ierindā nebija vienas skrējējas no pamatsastāva, tur droši vien arī aizpeldēja godalga, jo nedaudz pietrūka ātruma,” saka treneris. “Bet par šīm četrām varu teikt tikai to labāko. Zelts izcīnīts nav, bet viņas pašas ir zelts. Meitenes demonstrēja perfektas stafetes maiņas, kas nedaudz kompensēja ātruma trūkumu, un kopumā par sesto vietu nepārdzīvoju.”

Ar zelta medaļu mājās pārbrauca arī sporta kluba “Ašais” skrējēja Stella Paltiņa, kļūstot par čempi­oni 1000 m skrējienā. Intriga skrējienā valdīja līdz pēdējam metram, tikai pašā finišā Stella burtiski izrāva uzvaru, otrās vietas ieguvēju apsteidzot par 0,05 sekundēm. 2000 m skrējienā sestais rezultāts Robertam Cercinam.

Latvijas čempionāts U16 grupā vakar un šodien notiek Jēkabpilī, bet jau rīt un parīt Ventspilī sacentīsies U18 un U20 vecuma grupu atlēti.