Ziņas

Sports

Medaļas Latvijā un Igaunijā

Kārtējās veiksmīgās sacensības aizvadījuši cīņu sporta kluba “Ferrum” jaunie cīkstoņi, ierakstot kluba godalgu sarakstā kārtējās medaļas.

Latvijas valsts meistarsacīkstēs brīvajā cīņā kadetiem izcīnīta sudraba un bronzas medaļa. Kā stāsta kluba prezidente Evija Lūkina, šajās sacensībās vecuma grupā līdz 2001. gadam piedalījās trīs dalībnieki – Samanta Timpa, Matīss Dreimanis un Ralfs Milherts: “Diemžēl Ralfu piemeklēja trauma, viņš bija spiests izstāties no tālākas iespējas pierādīt sevi vienās no svarīgākajām sacensībām Latvijā. Tomēr atlikušie dalībnieki rādīja labu sniegumu. Samanta pārliecinoši vinnēja visas savas pretinieces, un līdz uzvarai priekšpēdējā cīņā pietrūka vien pēdējās rezultatīvās darbības, un laika trūkums nedeva iespēju revanšēties. Rezultātā svaru kategorijā līdz 65 kg viņai bronzas godalga. Matīsam šī ir pirmā sudraba godalga šāda līmeņa sacensībās, un neuzvarēts palika vien krietni pieredzējušākais cīkstonis no Rīgas. Sniegums īpaši uzteicams tāpēc, ka vēl nav apritējis pat gads, kopš Matīss uzsāka cīkstoņa gaitas Cēsu klubā.”

Labi panākumi arī sacensībās Igaunijā, kur varēja startēt bērni vecuma grupā 2005. gads un jaunāki. Klubu “Ferrum” pārstāvēja septiņi cīkstoņi, četriem tās bija pirmās sacensības. E. Lūkina uzsver, ka tas bija liels pārdzīvojums visai komandai, jo īpaši treneriem un bērnu vecākiem: “Šāds atskaites punkts nepieciešams katram jaunajam cīkstonim, lai treneris varētu izvērtēt apgūto darbībā un emocionālās spriedzes noturību cīņas laukā. Sacensībās bērni labāk izjūt pretinieka cīņas sparu, tā vairs nav spēle, bet nopietna cīņa par uzvaru. Mazo cīkstoņu pārdzīvojums bija liels, stresa pārvarēšana, koncentrēšanās cīņai bija labāka, nekā to varēja gaidīt.”

Kluba pārstāvji mājās atveda trīs zelta un divas sudraba medaļas. Augstākā kaluma godalgas izcīnīja Marta Stafecka (svara kategorijā līdz 40 kg), Ralfs Lūkins (līdz 47 kg) un Reinis Strods (līdz 38 kg), bet sudrabu izcīnīja Laura Krasovska (līdz 30 kg) un Jānis Ruicis (līdz 23 kg). Vēl jāatzīmē divas astotās vie- tas, kuras šoreiz Ričardam Stafeckim (līdz 26 kg) un Ričardam Elstam (līdz 47+ kg).