Ziņas

Sports

Medaļas izcīnītas, vietas sadalītas

Sportiskās kaislības. Skatāms, emocionāls un sportiski aizraujošs bija meiteņu regbijs, kurā Jaunpiebalgas novada komanda (tumšās formās) izcīnīja sudraba godalgas.Foto: Māris Buholcs

Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiāde, ko kopīgi rīkoja Latvijas Olimpiskā komiteja, Valmieras pilsētas un Cēsu novada pašvaldība, aizvadīta.

Trijās vasarīgi karstās dienās pagājušās nedēļas nogalē par 236 medaļu komplektiem 26 olimpiskajos sporta veidos, kā arī florbolā, kas šogad izvēlēts kā papildu sporta veids, cīnījās 2637 jaunie sportisti no 83 pašvaldībām.

Ar savām komandām piedalījās arī Cēsu, Priekuļu, Raunas, Amatas, Jaunpiebalgas un Vecpiebalgas novads, kopumā gandrīz simts jauno sportistu. Jāatzīmē, ka Raunas un Jaunpiebalgas novadu sportisti jaunatnes olimpiādē startēja pirmo reizi.

Jau rakstīts, ka Cēsīs notika sacensības desmit sporta veidos – basketbolā, cīņā, džudo, galda tenisā, loka šaušanā, paukošanā, MTB un šosejas riteņbraukšanā, taekvondo un tenisā.

Sacensības dažādos sporta veidos sākās jau piektdienas rītā, bet svinīgā olimpiādes atklāšana notika piektdienas vakarā Valmierā. Pašvaldību delegācijas pulcējās pilsētas centrā, lai dotos vienotā gājienā uz olimpiādes atklāšanas ceremoniju Valmieras brīvdabas estrādē. Pirms gājiena Valmierā no Cēsīm tika nogādāta olimpiskā lāpa, kas iepriekš vairākas dienas dega Rožu laukumā. Šajā posmā olimpisko lāpu ar riteni veda cēsnieks, olimpisko spēļu dalībnieks Jānis Bērziņš, kurš Valmierā to nodeva olimpiādes talismanam – vērsēnam Voldiņam.

Valmieras estrādē katra novada delegācija tika sagaidīta ar uzrunu, minot arī tos jauniešus, kuriem uzticēts gods nest novada karogu. Cēsu novada karogu nesa jaunais talants lodes grūšanā Aleksandrs Volkovs. Viņš ir olimpieša Māra Urtāna audzēknis, un viņu sadarbība nesa augļus, jo A. Volkovs izcīnīja divas zelta medaļas – lodes grūšanā un diska mešanā.

Vecpiebalgas novada karogu nesa BMX braucējs Rinalds Jānis Kārkliņš, Priekuļu novada karogu – cīņas sporta veida pārstāve Samanta Timpa, Raunas novada karogu – Elvis Eglītis, kurš startēja triatlonā, Jaunpiebalgas novada karogu – volejbolists Alens Rozītis, bet Amatas novada karogu nesa vieglatlēts Kristiāns Potašovs, kura kontā jau 64 dažāda kaluma medaļas.

Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš uz pasākumu nebija ieradies, bet atsūtīja apsveikumu, kurā norādīja, ka viņam ir patiess prieks, ka Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādes organizēšana uzticēta divām dinamiskām, radošām un sportiskām pilsētām – Valmierai un Cēsīm.

“Šajās jūlija dienās Latvijā valdīs olimpiska gaisotne, pulcinot kopā labākos jaunos sportistus no visas valsts. Esmu pārliecināts, ka olimpiāde ikvienam ir nozīmīgs notikums, viņa meistarības, drosmes, mērķtiecības un ieguldītā darba apliecinājums. Vienlaikus tie ir arī svētki, kuros piedzīvot emocionālus brīžus un sajust gandarījumu par sasniegtajiem rezultātiem,” bija teikts prezidenta apsveikumā.

Atklāšanas ceremonijā piedalījās un sanākušos uzrunāja jaunievēlētais Valsts prezidents Raimonds Vējonis, uzsverot – lai arī uzvarētāju lauri tiks tikai dažiem, uzvarētāji būs visi: “Savā dzīvē jūs esat nosprauduši mērķi, ko esat sasnieguši, piedaloties šajās sacensībās. Esiet pārliecināti par sevi, jo tikai pārliecināti cilvēki spēj sasniegt savus mērķus!”

Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis norādīja, ka, piedaloties šajā olimpiādē, jaunieši kļuvuši par Latvijas olimpiskās saimes locekļiem uz visu mūžu: “Gribu novēlēt, lai mīlestība pret sportu jums nezūd visas dzīves garumā.”

Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, uzrunājot jaunos sportistus un vēlot veiksmi, atklāja, ka turēšot īkšķi par visiem, tomēr nedaudz vairāk par savējiem.

Valmieras mērs Jānis Baiks pasludināja Latvijas Jaunatnes olimpiādi par atklātu.

Pēc svinīgajām uzrunām karoga mastā tika pacelts Latvijas Olimpiskās komitejas karogs, karognesēju vidū bija arī četri Cēsu novada jaunieši: basketboliste Emīlija Krista Grava, florbolists Pēteris Trekše un volejbolisti Rihards Lazdiņš un Artūrs Alberts Krams.

Triju dienu laikā sacensības notika Cēsīs, Valmierā un vēl septiņās pašvaldībās. No 83 novadu komandām olimpiādes laikā medaļas izcīnīja 60 pašvaldību sportisti. No vēsturiskā Cēsu rajona novadiem pie medaļām tika Cēsu, Jaunpiebalgas un Amatas novada jaunie sportisti.

Visvairāk godalgu – četras – Cēsu novadam. Kā jau minēts, divas zeltas medaļas – lodes grūšanā un diska mešanā – izcīnīja Aleksandrs Volkovs. Sudraba medaļu izcīnīja Cēsu zēnu basketbola komanda trenera Vladimira Brizgalova vadībā, bet bronza pludmales volejbolistiem Rihardam Lazdiņam un Atvaram Ozoliņam.

Jaunpiebalgas novadam sudraba medaļas izcīnīja meiteņu regbija komanda, bet Amatas novadam divas bronzas godalgas. 1500 m skrējienā trešais bija Kristiāns Potašovs, bet brīvajā cīņā svaru kategorijā līdz 70 kg – Ērika Baumane. Viņa bija pirmā no vēsturiskā Cēsu rajona novadiem, kura izcīnīja medaļu, jo cīņas sportā sacensības sākās jau piektdienas rīta pusē. Pēcpusdienā Cēsīs, Rožu laukumā, notika apbalvošana, un sportiste atzina, ka godalga nav nākusi viegli, jo pati kādu laiku nebija trenējusies, taču radusies vēlme piedalīties olimpiādē: “Ņemot vērā, ka pusgadu nebiju nopietni trenējusies, rezultāts apmierina. Atzīšos, nebiju cerējusi, ka būs tik labi, lai gan tagad domāju, ka varēju pat būt kādā augstākā vietā.”

Vai šīs sacensības mudinās atgriezties treniņos, Ērika vēl nevarēja pateikt: “Jādomā, katrā ziņa izcīnītā medaļa tam ir labs stimuls.”

Ja viņai olimpiāde bija mudinājums atgriezties sportā, Raunas novada jauniešiem Unai Dombrovskai un Elvim Eglītim šī bija pirmā spēku pārbaude triatlonā, ar ko abi veiksmīgi tika galā. Lai arī līdz godalgotajām vietām tālu, bija gandarījums par paveikto. E. Eglītis finišā atzina, ka sajūtas ir lieliskas: “Grūtākais bija peldēšana, tur knapi tiku līdz beigām. Rezultāts šoreiz nebija svarīgs, galvenais – gūt prieku no piedalīšanās, un tas tika panākts.”

Trīs dienas paskrēja ātri, un svētdienas pēcpusdienā Valmierā norisinājās olimpiādes noslēguma ceremonija. Tajā A. Vrubļevskis atzina, ka sacensības bijušas organizētas augstākajā līmenī, par ko pateicība pienākas organizatoriem un atbalstītājiem. Savukārt Valmieras mērs J. Baiks pauda gandarījumu par labo sadarbību ar visām olimpiādes organizēšanā iesaistītajām pašvaldībām, īpaši ar Cēsu novada pašvaldību, un apliecināja gatavību nākamajā gadā Valmierā Latvijas IV Pieaugušo olimpiādē uzņemt Latvijas labākos sportistus.
Plašāks atskats par vēsturiskā rajona jauniešu paveikto olimpiādē būs lasāms piektdienas “Druvā”.