Ziņas

Sports

Medaļas arī Polijā

Kopīgs foto. Kluba "Ferrum" audzēkņi Polijas pilsētā Lodzā ne tikai aizvadīja veiksmīgu turnīru, bet iepazina pilsētu. Kopā ar vēsturiskiem personāžiem (šoreiz fotogrāfijā) arī kluba treneris Andis Ruicis (no kreisās) ar audzēkņiem Ralfu Lūkinu, Matīsu Dreimani, Tomu Krieviņu un Raineru Lūkinu.Foto: no albuma

Cīņu sporta kluba “Ferrum” pārstāvji veikuši kārtējo pozitīvo ierakstu savā sacensību CV, veiksmīgi startējot Lodzas lielās balvas izcīņā brīvajā cīņā Polijā. Uz sacensībām devās četri cīkstoņi – Matīss Dreimanis, Toms Krieviņš un brāļi Ralfs un Rainers Lūkini. Kluba treneris Andis Rucis norāda, ka poļu viesmīlība patīkami pārsteigusi, mājnieki īpaši piedomājuši, lai viesiem no citām valstīm būtu viss nepieciešamais veiksmīgiem startiem.

Sākums Cēsu kluba cīkstoņiem bijis sekmīgs, pirmā apļa cīņās visi svinējuši pārliecinošas uzvaras, taču ar katru nākamo cīņu ceļš uz uzvaru bijis arvien grūtāks.

Vislabāko sniegumu parādīja Rainers Lūkins, svara kategorijā līdz 47 kg izcīnot pirmo vietu. Treneris norāda, ka Rainers turnīrā parādījis rakstura stingrību un spējis izcīnīt pārliecinošu uzvaru pār kategorijā līdz šim spēcīgāko cīkstoni Lodzā: “Šī cīņa bija svarīga mūsu kluba atpazīšanas zīme. Interesanti, ka tikāmies ar Varšavas kluba dalībniekiem, ar kuriem kopā jau bijām aizvadījuši cīņas Slovākijā. Redzējām, kā viņu treneris gatavo savējos pirms cīņas ar Raineru, bet viņš vadījās no atmiņām par Rainera cīņām pagājušā gada decembrī, taču kopš tā laika mūsu cīkstonis ir stipri audzis, un nekas viņu neapturēja ceļā uz uzvaru.”

M. Dreimanis, kurš šoreiz startēja svara kategorijā līdz 100kg (parasti 85kg), izcīnīja bronzas godalgu. Treneris norāda, ka Matīss ārpus Baltijas startēja pirmo reizi, satraukums neļāvis pakāpties vēl augstāk: “Cīņā par otro vietu viņš nespēja pārvarēt psiholoģisko barjeru, paliekot trešajā vietā. Taču arī no katra zaudējuma var gūt noderīgu mācību, un šīs sacensības dod labu pieredze turpmākajām cīņām.”

Ralfs Lūkins sacensībām šoreiz tika pieteikts vecākajā grupā -2001.līdz 2003. gadā dzimušie. Jaunais cīkstonis cīņā par iekļūšanu finālā fiziski neizturēja, zaudējot pretiniekam no UKS kluba, līdz ar to cīņai par trešo vietu vairs nepietika spēka, nācās samierināties ar piekto vietu.

Toms Krieviņš pirmo cīņu vinnēja pārliecinoši, arī otro sāka ļoti veiksmīgi, diemžēl turpinājums nesekoja, turnīru viņš noslēdza septītajā vietā.

“Uzteicami visu puišu sniegumi, jo citu klubu pārstāvji bija ieinteresēti sadarboties un aicināt mūs ciemos, kas parasti notiek tikai tad, ja parādi labu sniegumu cīņā. Esam priecīgi par uzaicinājumiem un ceram uz jaunu sadarbību,” norāda A. Ruicis.

Kluba “Ferrum” cīkstoņiem šīs bija pēdējās ieplānotās sacensības sezonas noslēgumā, tagad sākusies gatavošanās vasaras nometnēm un Cēsu sporta dienas brīvās cīņas čempionātam 24. jūlijā.