Ziņas

Sabiedrība

Mazs sūtījums, kas nozīmē daudz

Kopīgs darbs. Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Instruktoru skolas karavīri gatavo saldumu paciņas ukraiņu bērniem, kuru tēvi krituši karā. Priekšplānā virsseržants Laimnesis Pauliņš. Foto: Gatis Dieziņš (Aizsardzības ministrija)

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Instruktoru skolas karavīri sarūpējuši Ziemassvētku paciņas tiem ukraiņu bērniem, kuru tēvi krituši karā.

Instruktoru skolas pārstāve Aija Gaigala pastāstīja, ka paciņas šogad būs jau otrais palīdzības sūtījums Ukrainas bērniem: “Vasarā NBS virskapelāns aicināja ziedot drēbes, rotaļlietas, citas noderīgas lietas, un atsaucība bija ļoti liela. Nosūtījām pilnu kravu. Pašiem tas radīja lielu prieku, un, kad nesen virskapelāns ieradās Instruktoru skolā, jautājām, vai drīz būs vēl kāda iespēja palīdzēt, un viņš teica – uz Ziemassvētkiem!”
Aicinājums tika uzņemts ar lielu entuziasmu, karavīri saziedoja naudu, nopirka dažādu veidu Latvijā ražotas konfektes, paši sadalīja pa paciņām, katrā no tām ieliekot arī mazu Latvijas karodziņu. Kopā sagatavots simts paciņu, kas decembrī ceļos pie adresātiem.

A. Gaigala norāda, ka sūtījumā būs ne tikai konfekšu paciņas, vēl jau Instruktoru skolas kolektīvs nesīs rotaļlietas, citas dāvanas, lai bērniem būtu lielāks prieks: “Katrs taču zinām, cik ļoti bērniem Ziemassvētkos patīk saņemt dāvanas. Šis ir mūsu nelielais devums, bet arī pašiem tas priecē sirdis, un piedalīšanās dāvanu sai­ņošanā bija īpašs brīdis. Katrs ielikām savu sirds siltuma daļu.”

Arī Instruktoru skolas virsseržants Laimnesis Pauliņš saka, ka personāls ir atsaucīgs šādiem labajiem darbiem, cilvēki gatavi sniegt vairāk, nekā sākumā lūgts: “Bruņoto spēku karavīriem izvirzīti augsti standarti un vērtības, ko cenšamies ievērot un pierādīt arī ar darbiem. Arī šis devums liecina, ka esam apņēmības pilni iedzīvināt vērtības darbos.”

Instruktoru skolas komandieris Vasilijs Gračovs ir gandarīts par karavīru atsaucību: “Ideja nāca no pašiem karavīriem, kuri gribēja atsaukties virskapelāna aicinājumam, man atlika tikai atbalstīt iniciatīvu, lai tā izskan vēl plašāk – visas skolas ietvaros.”

Savā tiešajā darbā NBS Instruktoru skolas pārstāvji apmāca Ukrainas instruktorus, šī ir cita veida palīdzība, bet, kā norāda skolas komandieris, ne mazāk svarīga: “Mēs izprotam, ka palīdzība, atbalsts vajadzīga visos līmeņos. Varbūt nav tik svarīga dāvanas vērtība, cik fakts, ka Latvija par viņiem nav aizmirsusi, ka viņi nav vieni, bet daudzas pasaules valstīs, tostarp Latvija, viņus atbalsta. Svarīgi arī šādi apliecināt uzmanību.”
V. Gračovs pārliecināts, ka šis noteikti nebūs pēdējais palīdzības sūtījums, jo karavīri sapratuši, cik svarīgi sniegt šāda veida atbalstu.

Latvijas aizsardzības nozare militārā konflikta rezultātā cietušajiem Ukrainas karavīriem un viņu ģimenēm atbalstu sniedz jau sesto gadu. Humānās palīdzības sūtījumus no Latvijas uz Ukrainu palīdz organizēt NBS virskapelāns Elmārs Pļaviņš, jo tieši kapelāni ir tie, kuri strādā ar karā cietušajiem ukraiņu karavīriem un viņu ģimenēm.

Plānots, ka decembra vidū uz Slovjanskas pilsētu Ukrainā dosies kārtējā kravas automašīna ar palīdzības sūtījumu no Latvijas, kurā būs gan Instruktoru skolā sarūpētās saldumu paciņas bērniem, gan arī citas sadzīvē nepieciešamas lietas.