Ziņas

Sabiedrība

Mazie veikali vēruši durvis

Rinda. Līdz ar ierobežojumiem, kas nosaka, cik liela platība veikalā jānodrošina katram pircējam, daļai cilvēku nākas uzgaidīt ārpusē. Visgarākā rinda Cēsīs vakar no rīta izveidojās pie veikala “Pepco”. Foto: Iveta Rozentāle

Līdz ar ārkārtējās situācijas beigšanos ielās un veikalos atgriežas dzīvība, jo valdība lēmusi, ka drīkst atvērt visus veikalus, kas neatrodas lielajos tirdzniecības centros.

Tā kā tirdzniecības centri Cēsīs ir nelieli, tad darbu iespējams sākt arī veikaliem, kas atrodas tajos. Ja vakar citviet rosība bija neliela, pie veikala “Pepco” jau rīta stundās bija izstiepusies garum gara rinda, tāpat rindas bija pie lietoto apģērbu veikaliem.

Pie “Pepco”, kura sortimentā ir gan bērnu un pieaugušo apģērbs, gan arī saimniecības preces par zemām cenām, ieejas rinda bija līdzīga kā pirms Zie­massvētkiem, kad bija zināms, ka pēc pāris dienām veikali tiks slēgti. Kā zināms, rindas veidojas, jo tirdzniecības vietā drīkst atrasties noteikts cilvēku skaits un tagad vienam pircējam jāparedz 25 m².

Uzrunātie pircēji pie “Pep­co” atzīst, ka rindā jāgaida gandrīz stunda. Iemesli pacietībai izstāvēt rindu ir dažādi, daļai pircēju ir mazi bērni, kuri no drēbītēm izaug ļoti ātri, bet pirms to pirkšanas gribas ne tikai pārliecināties par izmēra atbilstību, bet arī apģērba kvalitāti un auduma struktūru.

Iedzīvotāji vakar Cēsīs gaidīja rindā arī pie lietoto apģērbu veikaliem. Vajadzība katram sava, bet daļai arī šajā laikā nebija iespējams izmantot internetā pieejamo piedāvājumu, turklāt bieži vien lietoto apģērbu veikalā nepieciešamo var atrast tādā cenā, par kādu jaunu apģērbu nenopirkt.

Jāteic, līdz ar ierobežojumu mazināšanu Cēsīs bija vērojama sen nemanīta rosība – daļai veikalu durvis atvērtas, citos uzraksts liecināja, ka drīz to vērs. Veikalnieki pēc vairāku mēnešu pārtraukuma vēl pabeidza iekārtot telpas, steidza līmēt informatīvās zīmes. Ziņas par veikalu atvēršanu ātri apskrēja sociālo vietņu grupas internetā, parādījās attēli, kuros redzamas garas rindas, bija informācija un komentāri.

Atgādināsim, ka epidemioloģiskās drošības noteikumi joprojām paredz, ka pie veikala ieejas jābūt informācijai par maksimālo apmeklētāju skaitu, jābūt atgādinājumam par distancēšanos un sejas masku lietošanu. Vei­kaliem arī jānodrošina apmeklētāju plūsmas kontrole, apmeklētāju uzskaite, ko parasti regulē ar iepirkumu groziņiem vai ratiņiem. Tirdzniecības vietu drīkst apmeklēt pa vienam, izņemot, ja pieaugušajam līdzi ir bērns līdz 12 gadu vecumam vai pircējam nepieciešams asistents.