Ziņas

Uzņēmējdarbība

Mazākumtautību projektiem Vidzemē pagarināts pieteikumu iesniegšanas termiņš

Valmieras novada fonds līdz 10.augustam pagarinājis pieteikumu iesniegšanas termiņu projektu konkursā “Mazākumtautību iniciatīvas Vidzemē”, aģentūru LETA informēja Valmieras novada fonda valdes priekšsēdētājs Ansis Bērziņš.

Konkrētajā jomā līdz vakardienai tika saņemts tikai viens pieteikums, līdz ar to organizācijām ir iespēja startēt konkursā par finansējumu tikpat kā bez konkurences. Mazākumtautību projektiem pieejami 8000 eiro, bet projektus varēs īstenot no septembra līdz decembrim.

Projektu konkurss “Mazākumtautību iniciatīvas Vidzemē” paredzēts dažādu tautību biedrībām, lai ļautu tām saglabāt un izkopt savas tautas identitāti un kultūras mantojumu, kā arī veicinātu cittautiešu pilsonisko līdzdalību. Fonds rosina domāt par aktivitātēm, kas ar mazākumtautību kultūru ļautu iepazīties arī latviešiem un pēc iespējas plašākai sabiedrībai. 1500 eiro rezervēti tieši romu kultūras saglabāšanai un integrācijai.

Konkursā var piedalīties ikviena Latvijā reģistrēta mazākumtautību biedrība un nodibinājums, kas pasākumus vēlas īstenot Vidzemē. Viens projekts var saņemt finansējumu līdz pat 3000 eiro. Konkursu pilnībā finansē Kultūras ministrija no Latvijas valsts budžeta. Pilna informācija, konkursa nolikums un pieteikumu veidlapa pieejama fonda mājaslapas “www.vnf.lv” sadaļā “Īsteno ideju”.

Vakar noslēdzās pieteikumu pieņemšana citās jomās. Konkursā “Vidzemes NVO iniciatīvas Latvijas simtgadei” iesniegti 17 pieteikumi, bet konkursā “Starpkultūru dialogs Vidzemē” – astoņi pieteikumi. Līdzīgi konkursi jau ir ieplānoti arī 2017. un 2018.gadā.

Valmieras novada fonds ir labdarības organizācija Valmieras apkaimē, tomēr arvien biežāk pasākumus īsteno visā Vidzemē. Fonda pamatdarbības joma ir ziedojumu piesaiste, lai atbalstītu vietējo iedzīvotāju iniciatīvas. 11 gadu laikā ar fonda, ziedotāju un dažādu institūciju atbalstu īstenots ap 200 projektiem. Ar Kultūras ministrijas atbalstu fonds turpina sniegt bezmaksas NVO konsultācijas, kā arī šoruden sāks plašākas diskusijas par nepieciešamību veidot NVO atbalsta centru Vidzemē.