Ziņas

Sabiedrība

Matemātikas skolotāja saņem valsts apbalvojumu

Cēsīs. Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Cēsu Valsts ģimnāzijas skolotāja Anita Slaidiņa valsts apbalvojuma pasniegšanas brīdī.Foto: Karīna Jurciņa

Cēsu Valsts ģimnāzijas matemātikas skolotāja Anita Slaidiņa pagājušo sestdien no Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa saņēma Atzinības krusta IV šķiru un tika iecelta par ordeņa virsnieku. Svinīgais brīdis notika Cēsīs, Vidzemes koncertzāles Ērģeļu zālē.

Valsts prezidents izpildīja Ordeņa kapitula lēmumu, apbalvojot pedagoģi par izcilu un ilggadēju darbu. Anita Slaidiņa Ordeņa kapitula uzmanību bija guvusi ar to, ka viņas audzēkņi no gada uz gadu parāda teicamas zināšanas matemātikā. Skolotāja darbā ar proģimnāzijas klasēm sagaida atnākam audzēkņus, kuri mācījušies dažādās skolās. Mērķtiecīgais un talantīgais darbs pedagoga profesijā likumsakarīgi vainagojas ar pamatskolas beidzēju lieliskiem rezultātiem eksāmenos. Anita Slaidiņa zina, kā izpildīt skolotāja uzdevumu, un katrs audzēknis klasē atbilstoši savai varēšanai sasniedz matemātikā augstākos rezultātus.

Saņēmusi valsts apbalvojumu, Anita Slaidiņa ceremonijas dalībniekiem sacīja, ka jau vairāk nekā 40 gadu strādā Cēsīs, jūtas gandarīta par darbu un izvēli strādāt šeit. Uz jautājumu, cik skolēnu darba gados sagatavojusi veiksmīgam eksāmenam matemātikā, dalībai matemātikas olimpiādēs, A.Slaidiņa atbild, ka vairs pat neesot saskaitāms. Audzēkņu bijis ļoti daudz.

“Labāka pedagoga matemātikā mums nav,” pēc valsts apbalvojuma pasniegšanas īsās ceremonijas Ordeņa kapitula pārstāvjiem sacīja Cēsu Valsts ģimnāzijas direktore Gunta Bērziņa un direktores vietniece Ilga Šķestere. Ar Anitu Slaidiņu vēlējās aprunāties un personīgi sveikt arī Ordeņa kapitula dalībnieks, Latvijas Na­cionālo bruņoto spēku bijušais virspavēlnieks Raimonds Graube. Viņš ordeņa saņēmējai sacīja, ka iesniegumu izskatīšana Ordeņa kapitulā norit, iedziļinoties katra iesnieguma būtībā.

Valsts prezidenta kanceleja valsts apbalvojuma pasniegšanai ārpus prezidenta pils bija izraudzījusies 22. jūniju, dienu, kad Cēsīs notika Cēsu kauju simtās gadadienas atzīmēšana.