Ziņas

Sabiedrība

Mašīna ietriecas bērnudārza žogā

Par notikušo bērnudārza un poliklīnikas darbinieki nekavējoties paziņoja Cēsu pilsētas policijas iecirkņa darbiniekiem, kuri ieradās notikuma vietā un pēc liecinieku teiktā aizturēja iespējamo transportlīdzekļa vadītāju. Vadītājs no alkohola pārbaudes izelpojamā gaisā atteicās, tāpēc tika nogādāts Cēsu veselības aprūpes centrā, kur narkologs viņu apskatīja. Tika arī noņemtas analīzes pārbaudei uz alkoholu, kuras

nekavējoties nogādāja Rīgas narkoloģijas centrā ekspertīzei. Jānis Goba uzsvēra, ka

vadītājs, protams, noliedzis, ka braucis dzērumā. “Ir pieteikušies liecinieki un,

kad tiks saņemts ekspertīzes slēdziens, tad arī

izlems, kura

tiesībsargājošā iestāde izskatīs šo pārkāpumu. Bet viennozīmīgi varu pateikt, ka personīgi kontrolēšu, lai transportlīdzekļa vadītājs saņemtu pelnīto sodu,” sacīja Jānis Goba.

Bērnudārza vadītāja Māra Virskule runājusi ar šoferi, kurš izraisīja negadījumu, un “Druvai” sacīja: ”Skaidri bija redzams, ka šoferis iereibis”. Ceļu policijas priekšnieks Andris Pāže gan ieteicis izvairīties no pieņēmumiem par dzērumu, kamēr nav ekspertīzes slēdziena, bet bērnudārza vadītāja, aptverot notikušā iespējamās drausmīgās sekas, pārliecinoši apgalvoja, ka pat muļķim bijis redzams, ka transporta līdzekļa vadītājs bija iereibis. Kāda liktenīga sakritība, savulaik trakulīgais vadītājs māsu vedis uz šo pašu bērnudārzu….

Bērnudārza vadītāja

Māra Virskule “Druvai” pastāstīja, ka bērnu vecāki un audzinātājas ir ļoti sašutuši. “Tagad jau vairs nevar zināt, kur

bērni vispār var justies pasargāti un droši. Izrādās, metāla žogs ir

neizturīgs pret šādiem triecieniem. Bet, ja tas būtu vēl spēcīgāks, ko tad? Tagad jau tikai rēgojas liels robs, kas liecina par notikušo,” stāsta Māra Virskule. Bērnudārza vadītāja atceroties tos laikus, kad Palasta ielā bijusi vienvirziena kustība. Tad dzīve bijusi mierīgāka. No rītiem un ap četriem pēcpusdienā tad bijusi liela satiksme.

“Notikušais mūs

biedē. Pa šauro Palasta ielu nāk cilvēki uz poliklīniku, nāk ar bērniem, te ir bērnudārzs. Te jāvalda īpašai drošībai, bet dzīvē ir pretēji, “ saka arī bērnu vecāki.

“Pārsteidzoši, vainīgais šo gandrīz traģisko faktu uzņēma salīdzinoši mierīgi. Tagad jādomā, kurš nomainīs bērnudārza žogu, ceļu policijā sacīja, ka apdrošinātāji. Bet svarīgākais, lai

turpmāk kaut kas līdzīgs nenotiktu. Tikai laimīga apstākļu sakritība pasargāja bērnus,” sacīja Māra Virskule.

Skaidrs ir viens, ka pirmdienas vakarā ne viena vien māmiņa, lai nomierinātos, bija spiesta iedzert baldriāna tēju, lai aptvertu savu laimi nelaimē.

Ceļu policijas pārstāvis “Druvai” uzsvēra, ka šo ielas posmu turpmāk vēl vairāk kontrolēšot ceļu policisti, jo atļautais braukšana ātrums te ir 30 kilometru stundā. Diemžēl dažs brauc pat pāri simtam.