Ziņas

Sports

Mārtiņš Blūms uzvar Apē

Distancē. Pirmos 15 kilometrus Apes maratonā, kur bija jāveic 100 kilometri, vadošajā grupā bija pieci braucēji, arī Mārtiņš Blūms (no kresiās), kurš finišā svinēja uzvaru, un Kaspars Serģis (no labās), kurš finišēja piektais.Foto: no albuma

Latvijas labākie MTB velobraucēji pulcējās Apē, kur notika “Vivus.lv MTB maratona” sezonas noslēdzošais posms.

Jau piekto sezonu Apē riteņbraucēji startēja 100 km distancē, un gadu no gada savus spēkus šādā distancē vēlas pārbaudīt arvien vairāk velobraucēju. Šogad uz starta stājās 283 braucēji, viņu vidū arī vairāki Cēsu novada sportisti.

Dalību maratona distancei pieteica arī    “CST PostNL Bafang” komandas braucējs Mārtiņš Blūms, kurš šīs sacensības izmantoja kā sagatavošanās posmu Pasaules čempionātam maratonā, kas šīs nedēļas nogalē norisināsies Dānijā. Tieši viņš diktēja sacensību noteikumus, un jau no pirmajiem kilometriem izveidojās piecu braucēju grupiņa, kurā bez M. Blūma bija cēsnieks Kaspars Serģis (“Giant & Liv Team Latvia”), kā arī Oskars Muižnieks, Māris Bogdanovičs un Lauris Purniņš. Pēc aptuveni 15 kilometriem M. Blūms kāpināja tempu, no līderu grupas atpalika K. Serģis, nedaudz vēlāk arī L. Purniņš. Neilgi pirms finiša bija skaidrs, ka par uzvaru cīnīsies M. Blūms un O. Muižnieks, un finiša spurtā uzvaru izrāva M. Blūms, Oskaru apsteidzot par četrām sekundēm.    Trešais M. Bog­danovičs, ceturtais L. Purniņš, bet K. Serģis finišēja piektais, V grupā ieņemot 2.vietu.

Pēc finiša viņš atzina, ka šis bijis garākais individuālais brauciens kādās sacensībās: “Šis nebija pirmais Apes maratons, esmu braucis arī garākās sacensības, bet pirmo reizi tik ilgi nācās braukt vienatnē. Parasti gandrīz visu distanci braucu grupā ar citiem, šoreiz pēc 15. kilometra atpaliku no grupas, jo sapratu, ka nevaru turēt līdzi Mārtiņa Blūma tempam, un tad jau bija tikai cīņa ar sevi. Tas, protams, ir grūtāk nekā vismaz divatā vai trijatā, taču izdevās veiksmīgi noturēt ātrumu un finišēt piektajam. Tiesa, vienu brīdi sekotāji spēja pietuvoties samērā tuvu, jo tur neskaidrības ar trases marķējumu, tad nu nācās atkal audzēt tempu, lai nepielaistu viņus tuvāk. Labi, ka man ir pieredze no laikiem, kad startēju šosejas riteņbraukšanā, zinu, ko varu, cik augstu tempu varu turēt, jo tas ir ļoti būtiski, lai spēka pietiek visām gandrīz četrarpus stundām līdz finišam.    Distancē bija tētis, brālis, kuri gan padeva dzeramo, ēdamo, kā arī informēja, cik atpalieku, cik tuvu sekotāji, bez tā būtu ļoti grūti.”

Lai arī absolūtajā vērtējumā neizdevās iebraukt labāko trijniekā, Kaspars ar sniegumu ir apmierināts un Apes sacensības vērtē kā labu sagatavošanās posmu Tartu maratonam, kas notiks šīs nedēļas nogalē. Tās ir ļoti prestižas sacensības ne tikai Baltijā, bet pat Austrumeiropā, distances garums 90 km. Pērn K.Serģis finišēja septītajā vietā, šogad cer iekļūt Top5: “Iepriekšējos gados braucu ar MTB riteni, šogad startēšu ar “Gravel” riteni, kas ir piemērotāks šādām sacensībām, ļauj turēt augstāku tempu. Tehnika laba, pašsajūta arī, īpaši ņemot vērā, ka pārāk daudz laika treniņiem nesanāk, un ceru pakonkurēt par augstām vietām.”

Apes maratonā tūlīt aiz Kas­para gan absolūtajā vērtējumā, gan grupā: Sendijs Kļaviņš (“VELO EXPRESS SCOTT”). V50 grupā ātrākais bija Dzintars Osītis, kuram 19.vieta absolūtajā vērtējumā.    V40 grupā 3.vietā Mār­tiņš Puriņš (“DAKO Zie­meļvidzeme”), 6.vietā Kaspars Stupelis (“Metālu pasaule”). S35 grupā 5.vietā Inna Juršēviča (SK “Priekuļi”).