Ziņas

Sports

Mārtiņš Blūms sācis sezonu

Sezona sākusies. Cēsnieks Mārtiņš Blūms aizvadījis pirmās sezonas sacensības MTB riteņbraukšanā.Foto: no albuma

Starptautiskajā arēnā sezona sākusies ne tikai šosejas riteņbraukšanā, bet arī MTB Olimpiskā (XCO) krosa disciplīnā. Aizvadītās nedēļas nogalē pirmos sezonas startus aizvadīja Latvijas vadošais kalnu riteņbraucējs, cēsnieks Mārtiņš Blūms, Turcijā startējot divās UCI kategorijas sacensībās. Mārtiņš jau ceturto sezonu pēc kārtas pārstāv Nīderlandes vadošo kalnu riteņbraukšanas komandu “CST PostNL Bafang”. Pirms šīm sacensībām aizvadīts rūpīgs sagatavošanās posms Latvijā un Spānijā, un Turcijā bija pirmā spēku pārbaude sacensību apstākļos.

Sezona tika atklāta C2 kategorijas “Incekum – Velo Alanya MTB Cup” sacensībās, kur Mārtiņam septītā vieta un sezonā izcīnīti pirmie seši UCI pasaules ranga punkti. Finišēja 32 braucēji, M. Blūms no uzvarētāja atpalika minūti un 40 sekundes.

Dienu vēlāk starts C1 kategorijas “Theodora – Velo Alanya MTB Cup” krosā, kur viņš finišēja 19.vietā no 32 finišējušajiem, uzvarētājam zaudējot nepilnas piecas
minūtes.

Pats sportists komandas feisbuka vietnē atzīst, ka ar svētdienas sacīkstēm ir mazāk apmierināts nekā ar sestdien paveikto: “Lai arī sestdien startā kļūdījos, apli pēc apļa kāpu arvien augstāk un finišēju 7. vietā. Trasē jutos labi, tagad gaidu nākamās sacensības šeit, Turcijā!”

Starptautiskais kalendārs vēsta, ka sacensības Turcijā ieplānotas šīs un nākamās nedēļas nogalē. Pasaules kausa pirmais posms XCO disciplīnā paredzēts 8.,9. maijā Vācijā.
Pērn sezona palika līdz galam nepiepildīta, jo veselības likstas neļāva startēt Pasaules čempionātā.