Ziņas

Sports

Mārtiņš Blūms pagarina līgumu

Latvijas labākais MTB riteņbraucējs olimpiskā krosa disciplīnā, cēsnieks Mārtiņš Blūms uz turpmākajām trīs sezonām pagarinājis līgumu ar Nīderlandes vadošo MTB vienību “CST PostNL Bafang”.

Atgādināsim, ka Mārtiņš 2017. gadā uzvarēja Pasaules kausa kopvērtējumā MTB olimpiskajā krosā U23 vīru grupā. Viņu pamanīja minētā Nīderlandes komanda, piedāvājot startēt tās sastāvā, un jau nākamajā sezonā Mārtiņš sāka startēt elites grupā, gadu no gada krājot pieredzi un audzējot rezultātus. Ja 2020.gads nebija īsti veiksmīgs, šī gada sezona vērtējama kā ļoti laba, jo īpaši tās izskaņa. Kopumā sezonā M. Blūms izcīnīja piecas UCI līmeņa uzvaras, ieņēma ceturto vietu Eiropas čempionātā, Pasaules čempionātā saīsinātajā distancē bija sestais. MTB XCO pasaules rangā pakāpies uz 17.vietu, kas ir visu laiku augstākā pozīcija kādam no Latvijas kalnu riteņbraucējiem.

Pēc šīs sezonas beidzās arī sportista līgums ar “CST PostNL Bafang” komandu, un Latvijas Riteņbraukšanas federācija norāda, ka pēc veiksmīgās sezonas par M. Blūmu bijusi interese no vairākām pasaules MTB komandām. Taču abas puses, izvērtējot līdzšinējo sadarbību, kā arī izceļot Blūma lielo progresu un piederību pasaules MTB elitei, lēmušas par sadarbības turpināšanu vēl uz trim sezonām.

Jau rakstīts, ka M. Blūma mērķis ir starts Parīzes Olimpiskajās spēlēs 2024.gadā, un jau nākamajā sezonā sāksies ieskaites punktu krāšana. Reālākā iespēja sasniegt šo mērķi būs 2023. gada Pasaules čempionātā, kurā tiks izspēlētas vietas starp mazo nāciju braucējiem. Teorētiskas iespējas ir kvalificēties arī pēc olimpiskā nāciju ranga, kur gan nepieciešams atbalsts būtu no vēl kādiem Latvijas elites sportistiem.