Ziņas

Kriminālziņas

Marta beigās turpinās skatīt lietu pret vīrieti par ģimenes vajāšanu

Gulbenes rajona tiesā 31.martā plkst.10 turpinās skatīt kriminālprocesu pret vīrieti gan par to, ka viņš ignorēja tiesas liegumu noteiktu laika periodu netuvoties ģimenei un nesazināties ar sievu un bērniem, gan par to, ka lieguma laikā emocionāli un fiziski iespaidoja savu mazgadīgo dēlu, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Iepriekšējās tiesas sēdes laikā, kura notika 22.oktobrī, Gulbenes rajona tiesa vīrietim, kurš morāli vajājis un pazemojis savu ģimeni, piemēroja policijas uzraudzību. Savukārt cietušajam bērnam tā noteikusi tiesas psiholoģisko ekspertīzi.

Kā iepriekš ziņoja laikraksts “Dzirkstele”, pērn 15.septembrī Gulbenes rajona tiesā sāka skatīt kriminālprocesu pret vīrieti. Apsūdzētajam draud brīvības atņemšana uz laiku līdz pat pieciem gadiem.

Vīrietis daļēji atzinis apsūdzību tiesā. Viņš noalgojis advokātu un pieprasījis pilnu pierādījumu pārbaudi ar 12 apsūdzības un aizstāvības pieteikto liecinieku nopratināšanu. Vairums liecinieku bija ieradušies uz pirmo tiesas sēdi un sniedza savas liecības. Tajā bija paredzēts noklausīties arī apsūdzētā vīrieša sievas liecību, taču viņa paziņoja, ka, ieraugot vīrieti, ļoti uztraukusies un nespējot parunāt.

No apsūdzības izriet, ka laikā no pagājušā gada 6.februāra, kad vīrietis saņēmis tiesas lēmumu ar liegumu tuvoties ģimenei un sazināties ar tās locekļiem, viņš ļaunprātīgi to pārkāpis. Jau dienā, kad uzzinājis par liegumu, vīrietis zvanījis un rakstījis īsziņas ģimenes locekļiem. Viņš arī vairākkārt lieguma laikā ieradies sievas un bērnu dzīvesvietā, skaidrojies, kliedzis un izteicis pārmetumus.

Savukārt 20.martā viņš ieradies pie ģimenes mājās, kurā bijis tikai dēls. Tēvs fiziski viņu iespaidojis – sitis ar kulaku pa muguru un pakritušo zēnu no virtuves uz lielo istabu vilcis aiz rokas. Pēc tam vīrietis koridorā paņēmis dēla skrejriteni un ar to metis, puikam trāpot pa muguru.

Ģimenes teroru pārtraukt spējusi tikai Valsts policijas iejaukšanās, kriminālprocesa sākšana un apcietinājums.