Ziņas

Sabiedrība

Marta beigās maršrutā Lugaži-Rīga-Lugaži sāks kursēt vilciena ekspresreisi

No 30.marta maršrutā Lugaži-Rīga-Lugaži dosies rīta un vakara vilcienu ekspresreisi, aģentūru LETA informēja Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Āboliņa.

Šāds lēmums pieņemts 27.februārī, kad Rīgā notika kārtējā Sabiedriskā transporta padomes sēde, kurā piedalījās arī Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta nodaļas vadītājs Lotārs Dravants.

Lai pirms sēdes apkopotu Vidzemes pašvaldību viedokli par šādu izmaiņu ieviešanu, Vidzemes plānošanas reģions vēl 25.februārī organizēja tikšanos, kur, klātesot pašvaldībām, kuru teritorijā atrodas dzelzceļa stacijas, Vidzemes plānošanas reģiona vadībai un AS “Pasažieru vilciens” pārstāvjiem, tika pārrunāts, kā izmaiņas varētu ietekmēt iedzīvotāju pārvietošanās iespējas.

Plašākās diskusijas notika par divām stacijām Vidzemes plānošanas reģionā, jo sākotnēji pastāvēja iespēja, ka, vilciens minētajos ekspresreisos neapstāsies vai nu Lodes stacijā, vai Līgatnē. Diskusijās pašvaldību pārstāvji aizstāvēja savu iedzīvotāju intereses un kopā ar Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvjiem vienojās aicināt rast iespēju dīzeļvilcienam ekspresreisos apstāties abās iepriekš minētajās stacijās, gan apdomājot arī iespējamos risinājumus gadījumā, ja vilciens kādā no tām tomēr neapstātos.

Pēc 25.februāra sanāksmes Vidzemes plānošanas reģions nosūtīja vēstuli AS “Pasažieru vilciens” un valsts SIA “Autotransporta direkcija”, paužot atbalstu pārveidot dīzeļvilcienus nr.855 un nr.856 par eksprešiem, taču uzsverot nepieciešamību šādus eksprešus nodrošināt tikai darba dienās. Tāpat Vidzemes plānošanas reģions aicināja brīvdienās saglabāt vilciena apstāšanos visās plānošanas reģiona teritorijā esošajās dzelzceļa stacijās – tas būtu gan pasažieru ērtības labad, gan arī ļautu neierobežot tūristu plūsmu ārpus Rīgas, kas pastiprinās tieši nedēļas nogalēs.

27.februāra Sabiedriskā transporta padomes sēdē tika lemts, ka dīzeļvilciens nr.855 ekspresreisā Lugaži-Rīga ar atiešanas laiku plkst.5.55 no Lugažu stacijas līdz Valmieras stacijai apstāsies visās stacijās – Saule, Seda, Strenči, Brenguļi. Savukārt pēc apstāšanās Valmierā vilciens pieturēs tikai Lodē, Cēsīs, Līgatnē, Siguldā, Inčukalnā, Juglā, Zemitānos un visbeidzot Rīgas stacijā (pienākšanas laiks Rīgā plkst.8.40).

Savukārt dīzeļvilciens nr.856 ekspresreisā Rīga-Lugaži ar atiešanas laiku plkst.18.37 no Rīgas stacijas pieturēs Zemitānos, Juglā, Inčukalnā, Egļupē, Siguldā un tālāk visās stacijās līdz pat Lugažiem. Tā pienākšanas laiks Lugažos – plkst.21.34.

Abi minētie ekspresreisi kursēs katru dienu, arī nedēļas nogalēs.

LETA