Ziņas

Izklaide

Mākslas galerijā “Laipa” atklās Kristīnes Urbanavičas izstādi “Tādi esam”

Valmierā, mākslas galerijā “Laipa”, sestdien, 4.jūlijā plkst. 14 atklās Kristīnes Urbanavičas izstādi “Tādi esam”. Izstāde galerijā būs apskatāma līdz 2009.gada 1.augustam.

Kristīne Urbanaviča – jauna un potenciāla piepildīta māksliniece, kura uzmanību piesaistījusi ar īpatnējo otas pieskārienu audeklam. Pati māksliniece par gleznošanu izsakās vienkārši: “Man patīk gleznot. Nedomāju par īpašu stilu. Savs rokraksts atnāks pats, ja būšu patiesa pret sevi, un gleznošu to, kas man patīk”.

Jaunā māksliniece sevi ir pierādījusi gan 5. Starptautiskajā jauniešu mākslas konkursā “Klimta vīzijas” Rubnikā, Polijā, iegūstot atzinību, gan vairākās mākslinieku atzītās grupu izstādēs. Piemēram, dalība latviešu mūsdienu glezniecības izstādē “Lielā vasaras izstāde 2008” galerijā “Mans’s” Jēkabpilī. Taču izstāde “Tādi esam”, Valmierā, mākslas galerijā “Laipa” ir pirmā mākslinieces personālizstāde. Valmieras publikai Kristīne Urbanaviča sevi pierādīja pērnā gada ziemā, kad ieguva 1. vietu, mākslas galerijas “Laipa” organizētajā, pretrunīgi vērtētajā konkursa izstādē “Pasaule ir balta”. Māksliniece par Valmieru saka tā: “Valmierai ir ļoti liels potenciāls. Pēdējos četros gados, man šķiet, pilsēta ir strauji augusi un attīstījusies. Ļoti sakopta vide un miers, tāds miers…”

Iespējams tieši miers no ikdienas burzmas un steigas, kuru dien dienā izjūt galvaspilsētas plašajās ielās un lielo ēku gaiteņos, mākslinieci pamudināja pievērsties cilvēkiem, kurus viņa vislabāk pazīst – saviem tuviniekiem, izpētot un analizējot cilvēku savstarpējās attiecības un līdzības gan izskatā, gan uzskatos, kuras rodas dzīvojot kopā. “Līdz izstādes idejai nonācu nejauši – gribēju, lai mana pirmā personālizstāde būtu īpaša ar vienojošo ideju – man tuvie cilvēki, jeb “Tādi esam”.” par izstādes ideju izsakās māksliniece – “Tā būs portretu sērija – pāri. Veidoju to kā pētījumu – kā cilvēki izvēlas savus partnerus. Gleznojot uzdevu sev jautājumu, vai uzskats, ka cilvēki otru pusi izvēlas pēc savas līdzības, vai vienkārši kopā dzīvojot ar laiku kļūst līdzīgi… “. Iespējams mākslinieces meklētās atbildes uz jautājumiem, kuri maldinājuši ikvienu, tiks atrastas gleznās.