Ziņas

Sabiedrība

Māju tikai sāk būvēt, dzīvokļi jau rezervēti

Darbi sākas. Blakus pērn novembrī ekspluatācijā nodotajai daudzdzīvokļu ēkai jau rosās tehnika, gatavojot vietu nākamajai mājai.Foto: Jānis Gabrāns.

Kaut arī otrās jaunās daudzdzīvokļu mājas, ko Cēsīs, Saules ielas kvartālā, ceļ uzņēmums “Siguldas būvmeistars”, būvniecība tikai pašā sākumstadijā, tiek gatavota vieta pamatiem, brīvi tajā vairs tikai divi dzīvokļi. No 16 dzīvokļiem, kas būs namā, 14 jau rezervēti potenciālajiem iemītniekiem.

Atgādināsim, ka pērn maijā, sākot Cēsīs pirmās daudzdzīvokļu ēkas celtniecību, “Siguldas būvmeistars” pārstāvji teica, ka māju ekspluatācijā nodos 26.novembrī, un tā arī notika. Arī tagad uzņēmuma pārstāvis Jānis Purgailis norāda, ka nekas nav mainījies, novembra beigās māja tiks nodota ekspluatācijā, lai cilvēki Ziemassvētkus, gadu miju varētu sagaidīt jaunajos dzīvokļos: “Ja pirmās ēkas būvniecības sākuma stadijā potenciālie dzīvokļu īrnieki, īpašnieki ieņēma nedaudz nogaidošu pozīciju, lai saprastu, kas esam, ko piedāvājam, un rezervācija notika palēnām, tagad jau februāra vidū, kad darbi vēl nebija sākti, bija rezervēta puse dzīvokļu, nu brīvi vairs tikai divi.”

Ja par dzīvošanu pirmajā mājā vairāk interesi izrādīja cilvēki no citiem novadiem, pilsētām, šoreiz interesenti galvenokārt ir cēsnieki, kuri vēlas uzlabot dzīves kvalitāti. Kā atzīst uzņēmumā, laikam vajadzēja pārliecināties, ka viss notiek, kā solīts. J. Purgailis stāsta, ka pirmā uzceltā māja likusi izdarīt vēl kādus secinājumus: “Tajā bija 24 dzīvokļi, bet šajā un arī nākamajās – tikai 16. Pieredze rāda, ka cilvēki vēlas lielākus dzīvokļus, pēc divistabu dzīvokļiem nav liela pieprasījuma. Mūsuprāt, te zināma ietekme arī ieilgušajai pandēmijas situācijai. Kad cilvēki lielāko dienas daļu pavadīja darbā, viņiem, iespējams, nebija tik svarīgi, kādā platībā pavadīt vakara stundas. Tagad, kad gandrīz viss laiks paiet mājās, ģimenei strādājot un mācoties attālināti, lielāku vērību sāk pievērst ērtībām, gribas dzīvot komfortablos, mūs­dienīgos apstākļos. Ir mainījušās vērtības, cilvēki vairāk pievērš uzmanību tieši ikdienas dzīves kvalitātei.”

Jau rakstīts, ka uzņēmumam “Siguldas būvmeistars” ir liela pieredze daudzdzīvokļu namu būvniecībā, process rūpīgi izstrādāts, tāpēc kavēšanās darbu grafikos nenotiek. Uzņēmums nav atkarīgs arī no apakšuzņēmējiem, jo projektu pilnībā īsteno paši – pērk zemi, projektē, būvē -, tāpēc var būt droši par termiņiem, izmaksām un kvalitāti.
Māju būvniecība sokas ātri, jo ēka top no gataviem ārsienu paneļiem ar trīs slāņu siltumizolāciju, instalācijas kanāliem, logiem un nokrāsotu fasādi atbilstoši arhitektu iecerēm. J. Purgailis stāsta, ka būvniecības tempus pandēmija nav ietekmējusi, darbs rit paredzētajos termiņos: “Šoreiz esam ļoti savlaicīgi parūpējušies, lai nekā netrūktu. Mums palaimējies, ka līdz ar šo zemes gabalu īpašumā nonāca bumbu patvertne, kas kalpo kā noliktava. Šķiet, tā nav bijis, ka jau pavasara sākumā esam pasūtījuši virtuves iekārtas, santehniku, apdares materiālus, citu nepieciešamo, lai būvniecības gaitā nebūtu nepatīkamu pārsteigumu, ka kavējas piegādes vai kas tamlīdzīgs.”

Topošais nams kaut nedaudz spēs mazināt pieprasījumu pēc mājokļiem Cēsīs, kas pēdējā laikā ir ļoti liels. Tiem, kuri nepaspēja rezervēt dzīvokli šajā ēkā, jāgaida, kad atvērs trešās mājas rezervāciju, ko būvēs nākamgad. Jau rakstīts, ka kopumā paredzēts uzcelt četras daudzdzīvokļu mājas, kas būs liels ieguvums arī pilsētas ekonomikai kopumā, jo, samazinoties mājokļu deficītam, palielinās iedzīvotāju skaits, kas arī sekmē uzņēmējdarbības attīstību.