Ziņas

Uzņēmējdarbība

Mājražotājus aicina dalībai industrijas izstādē “Riga Food”

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) sadarbībā ar Agroresursu un ekonomikas institūtu (AREI) aicina mazos pārtikas produktu ražotājus pieteikties vietai Latvijas kopstendā izstādē “Riga Food 2016”, kurš, kā katru gadu, atradīsies izstāžu halles centrā, aģentūru LETA informēja AREI Starptautiskā pārtikas izstāžu projekta pārstāve Andra Ūdre.

Mazajiem pārtikas ražotājiem dalība izstādē ir bez maksas. Dalībniekiem jānodrošina nokļūšana izstādē, produkcija un nepieciešamais specifiskais aprīkojums produktu uzglabāšanai vai prezentēšanai. Tāpat mājražotāji aicināti būt radošiem un piedāvāt arī aktivitātes, kas padarītu interesantāku kopējo izstādes atmosfēru un veicinātu produktu prezentāciju.

Izstādes laikā mājražotājiem būs iespēja tikties ar pārtikas nozares profesionāļiem un restorānu šefpavāriem, paplašināt kontaktu loku un produkcijas noieta tirgu, kā arī dalīties pieredzē ar nozares pārstāvjiem.

Ikvienam reģionu stenda dalībniekam būs iespēja piedalīties konkursā, kura galvenā balva ir produkta dalība lielākajā starptautiskajā lauksaimniecības izstādē-gadatirgū Berlīnē “Zaļā nedēļa 2017”, kas notiks 2017.gada janvāra nogalē.

Novadu stendi tiks organizēti reģionāli, tāpēc pieteikumus dalībai izstādē jānosūta elektroniski attiecīgā reģiona pārstāvim līdz 18.jūlijam. Plašāka informācija atrodama LLKC mājaslapā.

Pagājušajā gadā izstādē “Riga Food 2015” piedalījās 703 uzņēmumi no 37 valstīm. 48% no dalībniekiem bija Latvijas ražotāji, 18% – Latvijas importētāji un vairumtirgotāji, savukārt 34% uzņēmumu bija no ārvalstīm.

Izstādē varēja paviesoties 15 valstu nacionālo kopstendu – Baltkrievijas, Beļģijas, Čehijas, Igaunijas, Itālijas, Lietuvas, Luksemburgas, Gruzijas, Kanādas, Polijas, Uzbekistānas, Ukrainas un, protams, Latvijas – ekspozīcijās. Četru dienu laikā izstādi apmeklēja 38 539 interesenti, kas ir par 2% vairāk nekā 2014.gadā.