Ziņas

Sports

Mājnieki plūc laurus

Precīzi. Cēsu karatē kluba pārstāvis Andis Ozoliņš – Vīksne demonstrē savas prasmes noteiktu karatē cīņas kombināciju izpildes disciplīnā jeb kata, kurā ieguva otro vietu. Vēl divās disciplīnās viņam zelta godalga. Foto: Jānis Gabrāns

Latvijas Tradicionālā karatē federācijas Cēsu karatē kluba čempionāts “Cēsis 2019” bija līdzvērtīgs Latvijas čempionātam, vērtē kluba pārstāve Aiva Nestro, jo pulcēja karatē klubus no Balviem, Cēsīm, Līgatnes, Liepājas, Rīgas, piedalījās arī viesi no Lietuvas “Karate Akademija”(Viļņa).

Kopumā savas iemaņas sešās disciplīnās rādīja gandrīz 90 sportisti – gan bērni, gan jaunieši, arī pieaugušie. Tiesneši vērtēja: bāzes kustības (kihon); bāzes cīņu, izmantojot konkrētas uzbrukuma-aizsardzības tehniku kombinācijas (kihon ippon kumite); brīvu cīņu ar ierobežojumiem, izmantojot noteiktas tehnikas kombinācijas brīvā pārvietošanās tehnikā (jiyu ippon kumite); brīvas cīņas disciplīnu(jiyu kumite); noteiktu karatē cīņas kombināciju izpildes disciplīnu (kata) un arī kata sinhroni, kurā trīs dalībnieki, kuri pārstāv vienu klubu, izpilda gan kata, gan tehnikas izskaidrojumu, ietverot pašaizsardzības tehnikas elementus.

Komandu kopvērtējumā ar 55 punktiem uzvaru izcīnīja čempionāta organizētāji Cēsu karatē klubs. Otrajā vietā ar 51 punktu ierindojās RTKK no Rīgas, bet trešajā vietā ar 32 punktiem – Liepājas tradicionālā karatē klubs.

A. Nestro atzīst, ka tas ir patīkams pārsteigums, jo izdevies pārspēt Rīgas klubu, kas ierasti plūcis uzvaras laurus: “Šoreiz veiksme bija mūsu sabiedrotā, kas ir labs apliecinājums mūsu kluba varējumam un kalpo kā stimuls turpmākajam. Kopumā jau valsts mērogā sacensību nav daudz, lai gūtu pieredzi braucam uz Lietuvu, pie citiem klubiem. Taču ne visur ir tradicionālais karatē, piemēram, Rīgā notiek sacensības sporta karatē, kas ir atšķirīgas. Cerams, ka lielāku iniciatīvu uzņemsies liepājnieki, kam ir jauns klubs. Kādreiz bija trīs sacensības gadā – Cēsīs, Rīgā un Balvos -, un tad varēja noteikt kopvērtējumu, cerams, ka izdosies šo sistēmu atkal atjaunot.”

Kopumā Cēsu klubā ir aptuveni pussimts dalībnieku, sacensībās zem kluba karoga startē arī Līgatnes komanda, kas ikdienā trenējas Līgatnes sporta namā. Aizvadītajā čempionātā pie god­algām tika gan cēsnieki, gan līgatnieši.
Kihon: 2.vietā – Kalvis Zariņš un Daniela Kārkliņa; 3.vietā – Anna Kaļva (Līgatne).

Kata: 1.vietā – Roberts Kārk­liņš; 2.vietā – Leons Belousovs, Raivo Noviks, Markuss Sēr­mūkslis, Šarlote Bernava un Andis Ozoliņš-Vīksne; 3.vietā – Annija Veide, Mihiro Mizobata un Georgijs Hohlovskis.

Kata sinhroni: 1.vietā – A. Ozoliņš – Vīksne, Jānis Urtāns un G. Hohlovskis, Markuss Sēr­mūkslis (Līgatne), Ance Kalniete (Līgatne), Valdis Ašenieks (Lī­gatne); 2.vietā – Gundega Veide, Artūrs Veide, Kārlis Veide; 3.vietā – Viesturs Šmits, R. Kārkliņš, Š. Bernava.
Kihon ippon kumite: 1.vietā – Juliana Sirbu (Līgatne), L. Be­lousovs; 2.vietā – Š. Bernava; 3.vietā – Krišs Skopāns un Mārtiņš Izmailovskis, Evita Bullīte (Līgatne).

Jiyu ippon kumite: 1.vietā – L. Belousovs; 2.vietā – Karina Ljoveta – Peinadora; 3.vietā – R. Noviks.

Jiyu kumite: 1.vietā – A. Kalniete (Līgatne), M. Sērmūk­slis un A. Ozoliņš – Vīksne; 2.vietā – K. Ljoveta – Peinadora, J. Urtāns un R. Kārkliņš, 3.vietā – R. Noviks.