Ziņas

Sports

Mājiniekiem veiksmīgs turnīrs

Uzvarētāji. Cēsu Sporta skolas trenera Vladimira Kiseļova vadītā 2005.gadā dzimušo zēnu komanda demonstrēja teicamu sniegumu, izcīnot pirmo vietu savā vecuma grupā turnīrā "Cēsu kauss 2018".Foto: no albuma

Aizvadīts par labu tradīciju kļuvušais Cēsu Sporta skolas organizētais basketbola turnīrs jauniešiem “Cēsu kauss 2018”. Šogad turnīrs notika jau 21.reizi, pulcējot 32 komandas no Igaunijas, Lietuvas, Krievijas un Latvijas.

Ja pērn mājinieki palika bez godalgām, šogad izcīnītas zelta un bronzas godalgas, arī 4.un 5.vieta.

Ļoti teicami spēles aizvadīja 2005.gadā dzimušie zēni trenera Vladimira Kiseļova vadībā. Uz­varot četrās no piecām spēlēm, viņi jau vienu kārtu pirms noslēguma nodrošināja 1.vietu savā vecuma grupā. Cēsnieki ar 47:40 pārspēja Lietuvas komandu “Ra­seinai KKSC”, ar 45:20 – Igau­nijas “Tartu Palliklubi”, ar 42:26 – “Ķekava/ VEF” un ar 44:30 vēl vienu Igaunijas komandu “BC HITO”. Pēdējā spēlē gan piedzīvots zaudējums, bet komanda spēlēja ļoti novājinātā sastāvā, jo pamatsastāvs devās uz svarīgu spēli Latvijas jaunatnes līgā, kur arī guva uzvaru, iekļūstot labāko astoņu komandu skaitā, kas turpinās cīņas par medaļām.

V.Ki­seļova trenētajiem zēniem palielinās meistarība, viņi gūst arvien labākus rezultātus. Ja pirms diviem gadiem šajā turnīrā viņiem 7.vieta, pērn – piektā, šogad – zelts. Treneris atzīst, ka spēles bijušas līdzvērtīgas: “Man prieks par puišiem, kuri ļoti cītīgi strādā treniņos, tas dod rezultātus arī spēlēs. Pērn Lietuvas komandai zaudējām par punktiem 15, šogad spējām uzvarēt. Pui­šiem ir labs noskaņojums, motivācija, mērķis, tas viss kopā dod panākumus.

Šajā gadā komandai ir nosacījums labi spēlēt aizsardzībā un doties ātrajos uzbrukumos, ja tas neizdodas, spēlējam pozicionāli. Komandā ir ātri puiši, kas spēj realizēt ātros uzbrukumus, un Lietuvas komandu vinnējām ar diviem galvenajiem ieročiem – labu aizsardzību un ātrajiem uzbrukumiem. Man patīk, ka puiši laukumā realizē to, pie kā strādājam treniņos. Svarīga arī, ka es uzticos viņiem, viņi – man. Ja ko saku, viņi trenera prasības izpilda, un kopā gūstam panākumus.”

V. Kiseļovs norāda, ka turnīrs ir ļoti vajadzīgs, jo ļauj uzspēlēt pret spēcīgām citu valstu komandām.

Ar bronzas medaļām turnīru noslēdza trenera Viktora Brizgalova trenētie 2007.gadā dzimušie puiši. Šajā grupā spēlēja maksimālais komandu skaits – 12, lai gan gribētāju bijis vēl vairāk. Vis­pirms komandas aizvadīja spēles četrās apakšgrupās. Cēsu komandas pretinieki bija Igaunijas komanda “BC Tallinn” un “Ķekava/ VEF”. Jaunie cēsnieki uzvarēja abus pretiniekus, tas ļāva turpināt cīņas par godalgām, aizvadot viena apļa spēles ar pārējo grupu uzvarētājiem.

Līdzvērtīgās spēlēs Cēsu komanda ar 26:31 zaudēja Ogres vienaudžiem un ar 25:31 atzina komandas “A. Kraukļa/ VEF” pārākumu. Tas nozīmēja, ka šīs divas komandas cīnīsies par zelta godalgām, bet bronzas medaļu liktenis izšķirsies pēdējā spēlē starp Cēsu komandu un “Tartu Palliklubi” basketbolistiem.

Komandu līdzvērtīgos spēkus labi parāda finālspēle, kurā uzvarētājs noskaidrojās tikai trešajā pagarinājumā, kurā ar 35:30 pārāki izrādījās “A. Kraukļa/ VEF” spēlētāji. Viņu prieks par uzvaru bija milzīgs.

Bronzas spēle arī bija līdzvērtīga, un tikai otrajā pusē mājinieki spēja demonstrēt pārākumu, uzvarot 41:29. Pērn mačā par bronzu cēsnieki zaudēja Ogres komandai, paliekot 4.vietā.

Treneris V. Brizgalovs atzīst, ka visu izšķīra nianses un komandai bija iespēja arī cīnīties par zeltu, jo zaudējumi piedzīvoti ar nelielu punktu starpību: “Spēlētāji vēl ļoti jauni, un sniegumu laukumā ietekmē daudzi faktori. Arī līdzjutēju atbalsts, kas spēlē ar Tartu basketbolistiem bija abām komandām. Protams, ir patīkami tādā atmosfērā spēlēt, bet puiši vēl nav pie tā pieraduši. Taču pēdējā spēlē bija labi noskaņojušies, spēja uzvarēt. “Cēsu kausā” komandai šīs ir pirmās medaļas, tāpēc var teikt, ka turnīrs aizvadīts godam!”

Pozitīvas atsauksmes par turnīru saņemtas arī no visām komandām, kas vienmēr uz Cēsīm brauc ar prieku. V. Brizgalovs neslēpj, ka šāda liela turnīra rīkošana uzliek mājiniekiem īpašu atbildību, bet ar visu izdodas tikt veiksmīgi galā. Viņš arī norāda, ka šis, iespējams, ir otrs lielākais bērnu komandu turnīrs Latvijā, nākamais pēc A. Kraukļa piemiņas turnīra.

2004.gadā dzimušo zēnu grupā Cēsu komanda (treneris Edvīns Dzudzilo) savā grupā ieņēma trešo vietu, kas neļāva cīnīties par medaļām, bet nācās spēlēt par 5.- 8.vietu. Cēsnieki vispirms ar 45:36 uzvarēja Madonas vienaudžus, bet spēlē par 5.vietu ar 36:31 pārspēja komandu “VEF”. Tādējādi šajā vecuma grupā gluži kā pērn mājiniekiem 5.vieta.

2004.gadā dzimušo meiteņu grupā Cēsu Sporta skolas komanda piecās spēlēs guva divas uzvaras, piedzīvoja trīs zaudējumus, ierindojoties 4.vietā, kas ir kāpums, salīdzinot ar pērno gadu, kad komandai bija 9.vieta.