Ziņas

Sabiedrība

Mājas aprūpi pārņem Samariešu apvienība

Redzēsim pilsētas ielās. Turpmāk auto ar uzrakstu “Samarieši” bieži būs redzams Cēsu ielās. Ar to pārvietojas darbinieki, kas Cēsu novadā sniedz mājas aprūpes pakalpojumus.Foto: Marta Martisone - Kaša

Cēsu novada pašvaldības aģentūras “Sociālais dienests” mājas aprūpes pakalpojumu klāsts atrodas lielu pārmaiņu priekšā, jo no janvāra pakalpojumu “Mājas aprūpe” pārņēmusi biedrība “Latvijas Samariešu apvienība”. Cēsu novada pašvaldības Sociālā dienesta direktore Iveta Sietiņsone informē, ka līdz pagājušā gada nogalei mājas aprūpē bijuši 22 klienti.

“Līdz šim rūpējāmies, lai vientuļie seniori vismaz reizi gadā apmeklē kādu pasākumu. Kopumā vērtējot, mājas aprūpes pakalpojumu sniegšana ir bijusi uzteicama, taču saprotam, ka Samariešu apvienība var piedāvāt vēl vairāk pakalpojumu par līdzīgām izmaksām. Apvienība ar sociālo pakalpojumu sniegšanu nodarbojas 20 gadus. Viņiem ir pozitīvs atbalsts no Vācijas, papildus tam, ko nodrošināja aģentūra, viņi vēl piedāvā bez maksas pēdu aprūpi. Tāpat viņi piedāvā veļas mazgāšanu, kā arī reizi mēnesī viņi piebrauc ar speciālu transportu un pieved klāt dušu. Samarieši aprūpējamos var nodrošināt arī ar tehniskajiem līdzekļiem un pārtikas pakām, jo viņi iesaistījušies projektā “Paēdušai Latvijai”. Mēs, Sociālais dienests, ar drošu sirdi uzticam savus klientus, zinot, ka viņiem būs vēl labāk nekā līdz šim,” lēmumu pamato I. Sietiņsone.

Samariešu apvienības dienesta “Atbalsts mājās” vadītājs Viesturs Kleinbergs stāsta: “Patlaban pakāpeniski pētām situāciju. Esam pieņēmuši darbiniekus, kas ar vientuļajiem pensionāriem strādājuši līdz šim. Vēlamies labāk izprast viņu un klientu vajadzības. Vispirms jānoskaidro, vai klientiem nav nepieciešami vēl kādi papildu pakalpojumi, kuri ar laiku būtu jāievieš. Atšķirībā no daudzām citām pašvaldībām, Cēsis jau daļēji sniedz tos papildu pakalpojumus, kurus mēs piedāvājam, piemēram, drošības pogu. Līdz ar to klienti nejūt krasas pārmaiņas un adaptācija notiek mierīgi. Ir vajadzīgs mēnesis vai divi, lai saprastu katra klienta individuālās vajadzības,” saka V. Kleinbergs.

Viņš pauž, ka Samariešu apvienībai ar Cēsu Sociālo dienestu jau gadiem izveidojusies lieliska sadarbība un tāda tā arī palikšot, jo ikvienam vecam cilvēkam, kurš nonāk samariešu aprūpē, iepriekš jāvēršas sociālajā dienestā.

Vēsturiskajā Cēsu rajonā samariešu atbalsts mājas aprūpē pieejams vēl divos novados – Pārgaujas un Jaunpiebalgas.