Ziņas

Sabiedrība

Maizi nē! Drīkst pieneņu lapas

Ievēro! Ceļazīme izpratnei par ūdensputnu barošanu. Foto: Iveta Rozentāle

Cēsnieki, šķiet, jau pasen ielāgojuši, ka melnajiem gulbjiem, kas mīt Maija parka dīķī, nedrīkst dot maizi, jo tā šiem putniem ir kaitīga.

Pat runājot par neizdevušos perējumu, par vienu no pirmajiem iemesliem tika minēta maize, ko melnajiem skaistuļiem labprāt grib izbarot apmeklētāji . Par to stāstīts arī “Druvā” . Taču nu pie pilsētas dīķiem redzami jauni plakāti, kas vēsta, ka maize nav vēlama ne tikai melnajiem un baltajiem gulbjiem, bet arī pīlēm. Ja tiešām, ejot pastaigā, cilvēki tik ļoti vēlas ko iedot ūdensputniem, tad jāizvēlas kādi lapu salāti, pieneņu lapas, kas šiem putniem garšo un ir veselīgas, turklāt atrodamas ikvienā pļaviņā.

Ornitologs, ūdensputnu pazinējs Dmitrijs Boiko dažādos avotos komentējis ūdensputnu barošanu ar maizi, uzsverot, ka tā putniem nav vajadzīga, īpaši rupjmaize, kas rada gremošanas problēmas. D.Boiko arī uzsvēris, ka putni pietiekami daudz barības atrod dabā. To derētu atcerēties ikvienam, kas dodas pastaigā un nolēmis papriecāties par gulbjiem vai pīlēm.