Ziņas

Sports

Maisam gals vaļā

Labākie. Cēsu novada badmintona meistarsacīkšu 1. kārtā par uzvarētāju vīriešu vienspēlēs kļuva cēsnieks Valters Šķēle (vidū), aiz sevis atstājot valmieriešus Robertu Beikmani un Gati Grigorjevu. Foto: no albuma

Gadu mijā sporta klubs “Saulrīti” sarīkoja divas jau par tradīciju kļuvušas sacensības badmintonā.

Gada nogales zibensturnīrs pulcēja krietni lielāku dalībnieku skaitu nekā treniņos redzēto. Uz savām pirmajām spēlēm bija ieradušies arī treneres Grietas Jermacānes audzēkņi Evelīna Kosīte un Gustavs Gailis. Vēl sekretāres lomā debitēja Kristiāna Tīlika. Par pārsteiguma balvām parūpējās “Pizza Studio”, “Vidzemes Būvserviss” un Viktors Ivanovs personīgi.

Ar ko zibensturnīrs atšķiras no parastām spēlēm? Ar to, ka zibensturnīrā spēles notiek ar laika kontroli (piecas minūtes), bet par pretiniekiem un dubultspēles partneriem( zibensturnīra Cēsu variantā) uzzina tikai spēli uzsākot.

Pēc divām spēļu kārtām pie maksimālā punktu skaita tika tikai četri spēlētāji: Inga Jaunīte, Jānis Muižnieks, Edgars Romka un Modris Romka Laurītis. Pēc četrām kārtām līdera lomā vairs tikai J. Muižnieks, bet pārējie atpalika par vienu vai vairākiem punktiem. Pēc visām piecām kārtām olimpiskajā sešniekā, jo badmintons tomēr ir olimpiskais sporta veids, iekļuva: dāmu grupā – Elza Buša, Inga Jaunīte, Aiga Strazdiņa, Gunta Lapiņa, Anete Rūķe, Evelīna Kosīte, bet kungu grupā – Jānis Muižnieks, Elmārs Jurciņš, Modris Romka – Laurītis, Modris Jankovskis, Edgars Romka, Māris Romka.

Par tradīciju kļuvušas arī Cēsu novada un sporta kluba “Saulrīti” rīkotās badmintona sacensības ziemas brīvdienās, kas bija novada badmintona meistarsacīkšu 1. kārta. Šoreiz tām sevišķa vērtība, jo nav aiz kalniem Latvijas meistarsacīkstes ar medaļu sadali, kas februāra sākumā notiks Ķekavā. Tādēļ uz pirmā posma spēlēm ieradās arī spēlētāji no Jēkabpils, Olaines, Rīgas, Siguldas un Valmieras. Balvas sarūpēja laikraksts “Druva” un Dzintars Bujāns personīgi. Par negaidītiem pārsteigumiem parūpējās arī “Pizza Studio” un “Vidzemes Būvserviss”.

Vienspēlēs dāmām sešas labākās: Grieta Jermacāne, Diana Bespalova, Beatrise Ivanova, Aiga Strazdiņa, Ieva Pakalna, Santa Trofimova; bet vīru konkurencē Valters Šķēle, Roberts Beikmanis, Gatis Grigorjevs, Ivars Petrovskis, Viktors Ivanovs, Edgars Romka.

Sieviešu dubultspēles: G. Jermacāne/ I. Pakalna, N. Bambāne/ D. Bespalova, A. Rūķe/ A. Strazdiņa, K. Kronberga/ E. Ziediņa, G. Lapiņa/ I. Miezīte.
Vīru dubultspēles: G. Grigorjevs/ K. Šņepsts, R. Beikmanis/ E. Meirāns, G. Kļaviņš/ I.Petrovskis, I. Grimza/ V. Ivanovs, E. Jurciņš/ E. Romka, J. Muižnieks/ M. Romka – Laurītis.

Jauktās dubultspēles: Viktors un Beatrise Ivanovi, M. Romka – Laurītis/ G. Lapiņa, E. Meirāns/ D. Bespalova, J. Muižnieks/ A. Strazdiņa, A. Romka/ I. Miezīte.