Ziņas

Sabiedrība

Maijā Valkā un Valgā norisināsies 13.Lielais labdarības robežtirgus

9.maijā un 10.maijā norisināsies 13.Lielais labdarības robežtirgus, kurā tirgošanās notiks Latvijas un Igaunijas robežas abās pusēs.

Kā aģentūru LETA informēja Valkas novada domes tūrisma informācijas biroja vadītājs Madars Lāns, 9.maijā notiks pērn aizsāktā tradīcija – konkurss gaļas ražotājiem jeb 2.starptautiskais gaļas un desu festivāls. Konkursā pašvaldība aicina piedalīties hobijkulinārus, mājražotājus un uzņēmējus, kuri ražo gaļas izstrādājumus. Desu, gaļas izstrādājumu un žāvējumu kvalitāti vērtēs starptautiska žūrija.

10.maijā pirmo reizi tiks rīkots gaļas grilēšanas konkurss, kurā individuālie dalībnieki vai komandas varēs parādīt savas prasmes gaļas marinēšanā un cepšanā. Būs iespēja marinēt gaļu uz vietas, kā arī pārsteigt žūriju un robežtirgus apmeklētājus ar mājās marinētu gaļu. Konkursa dalībnieki tiks vērtēti, labākie – apbalvoti.

Ar konkursa nolikumiem varēs iepazīties pašvaldības mājaslapas “www.valka.lv” sadaļā “Robežtirgus”. Dalību konkursos var pieteikt, rakstot e-pastu “sniedze.ragze@valka.lv”, kā arī zvanot pa tālruni 26488684.

Robežtirgus ideja un mērķis ir labdarība, un tirgū iegūtie līdzekļi par tirdzniecības vietu nomu un loteriju tiek atvēlēti kādam konkrētam mērķim.

Pērn robežtirgus organizētāji vienojās ieņēmumus ieguldīt šūpoļu uzstādīšanā uz Valkas-Valgas robežas. Šūpojoties būtu iespēja vienā mirklī pabūt abās valstīs. Šogad mērķis paliks nemainīgs – tirgū ievāktie līdzekļi tiks novirzīti unikālajām šūpolēm, kuras tiks uzstādītas reizē ar Valkas-Valgas centra pārbūves projekta īstenošanu.

Labdarības loterija, tirgotāju andelēšanās, kultūras programma, strītbols, izklaides bērniem, umurkumurs, balle un citas aktivitātes sagaida robežtirgus apmeklētājus un dalībniekus.

Amatnieki, mājražotāji, rūpniecības preču tirgotāji un citi tiek aicināti pieteikt dalību robežtirgū. To var izdarīt Latvijas-Igaunijas institūtā, zvanot pa tālruni 64781193 vai 29158517, kā arī sūtot e-pastu “instituts@valka.lv”.

Tradicionāli robežtirgus laikā notiek arī labdarības loterija, kuras balvu fondu veido uzņēmēju, iestāžu un privātpersonu saziedotās lietas. Pieteikt balvas loterijai var, zvanot vai rakstot loterijas rīkotājiem – pārstāvjiem no tūrisma informācijas biroja, Valkas Rotari kluba vai Valkas jauniešu domes.

LETA