Ziņas

Sabiedrība

Maija sākumā Cēsīs cildinās apbalvojuma “Laiks Ziedonim” ieguvējus

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” 3.maijā Cēsīs rīkos apbalvojuma “Laiks Ziedonim” nominantu cildināšanas ceremoniju, aģentūru LETA informēja apbalvojuma “Laiks Ziedonim” komunikācijas projektu vadītāja Inga Zālīte.

Ceremonija notiks dzejnieka Raiņa jubilejas gada noskaņās un tās laikā tiks cildināti laureāti un nominanti, kuri katrs savā nominācijā, iedvesmojuši ar izcilību, jaunradi un apbalvojuma vērtībās balstītu personību. Apbalvojuma vadītāja Ināra Kehre stāsta, ka gatavojot svinīgo ceremoniju, tās veidotāji vēlējušies izcelt laureātos saskatītās “ziedoniskās” vērtības un uzrunāt ikvienu skatītāju tās pamanīt un attīstīt arī sevī.

Pasākuma apmeklētāji varēs vērot Ziedoņa un Raiņa darbu sastapšanos mūzikā, jo ceremonijas mākslinieciskajā daļā skanēs fragmenti no Imanta Kalniņa operas “Spēlēju, dancoju”, kurai Imants Ziedonis pēc Raiņa lugas motīviem veidojis libretu. Skaņdarbus izpildīs fonda “Viegli” mūziķi Renārs Kaupers, Jānis Holšteins-Upmanis, Māra Upmane-Holšteine, Raimonds Gusarevs, Jānis Strapcāns un koris “Balsis” Inta Teterovska vadībā.

LETA