Ziņas

Izklaide

Maijā Alūksnes novadā organizēs ekspedīciju “Pa Melnupes augšteci”

Sagaidot aktīvās tūrisma sezonas sākšanos, Alūksnes tūrisma informācijas centrs 7.maijā aicina ikvienu interesentu piedalīties ekspedīcijā “Pa Melnupes augšteci” gida Jāņa Poļa pavadībā.

Kā aģentūru LETA informēja Alūksnes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka, ekspedīcijas dalībniekiem būs iespēja iepazīt dažādas vēsturiskas vietas un objektus Alsviķu, Zeltiņu un Ilzenes pagastā. Brauciena laikā Polis iepazīstinās ar informāciju par Celensku pilskalnu, Tūjas spirta brūzi, Tūjas dižakmeni, Linteni, Rezakas, Zeltiņu, Tūjas, kā arī Ilzenes muižu. Ekspedīcijas dalībnieki ceļos gar Raganu gravu, apskatīs Lielmātes ceļu, gleznotāja Jāņa Selgas mājvietu un Jāņa Grestes piemiņas vietu.

Brauciena dalībnieki šajā dienā viesosies arī pie podnieka Uģa Puzuļa viņa darbnīcā “Racupkalnā” un aplūkos kokamatnieka Harija Buliņa darbus Strautiņu pamatskolā. Savukārt bijušajā PSRS kodolraķešu bāzē Zeltiņos par papildu maksu būs iespējams ieturēt pusdienu maltīti.

Izbraukšana ekspedīcijas dalībniekiem plānota plkst.10 no stāvlaukuma pie Alūksnes tūrisma informācijas centra. Lai piedalītos ekspedīcijā, līdz 3.maijam jāpiesakās, zvanot pa tālruni 25442335, 29130280 vai arī rakstot uz e-pasta adresi “tic@aluksne.lv”. Pieteikties iespējams arī klātienē Alūksnes Tūrisma informācijas centrā.